3. urodziny Rakiety – poznajcie nas jeszcze lepiej!

3. urodziny Rakiety - poznajcie nas jeszcze lepiej!

Co to dużo mówić – zleciało. 3 lata temu, dokładnie 9 sierpnia 2018 roku, wyszliśmy na świat z pierwszym branżowym portalem pracy dedykowanym marketingowi i nowoczesnej sprzedaży. Rocket Jobs świętuje dziś 3. urodziny, więc z racji tego, że jesteśmy solenizantami, przygotowaliśmy coś specjalnego dla Was.

Dużo wam zawdzięczamy, dlatego chcieliśmy, żebyście jeszcze lepiej nas poznali. Oczywiście te 3 lata temu było sporo obaw i wątpliwości, czy taki portal pracy jest w ogóle potrzebny, ale pierwsze sukcesy Just Join IT spowodowały, że bardzo szybko doszliśmy do wniosku, iż do końca życia plulibyśmy sobie w brodę, gdybyśmy nie spróbowali. Nie zmóżdżyli się i w wąskim gronie nie wyszli z tym projektem w świat. Nie podjęli ryzyka i nie zaczęli kreować rynku pracy w naszym kraju.

36 miesięcy za nami, więc przygotowaliśmy listę 36 ciekawostek, które są związane stricte z Rocket Jobs i ludźmi, którzy ten portal tworzą. Zanim pochłonie Was dzisiejsza lektura, chcieliśmy podziękować i uspokoić, że to nie jest żadne podsumowanie – nic z tych rzeczy. Idzie nam coraz lepiej i nie zamierzamy zwalniać. Jesteśmy przekonani, że wiele dobrego wciąż przed nami!

1. Przez pierwsze 7 miesięcy byliśmy bezpłatnym portalem pracy, a obsługą portalu zajmowały się… 3 osoby. Łukasz, Kuba i Paweł byli i wciąż są w naszej organizacji, a na ich barkach spoczywała odpowiedzialność, by stworzyć coś, w co społeczność uwierzy. Po tych 7 miesiącach na Rocket Jobs było ponad 1300 ogłoszeń pracy opublikowanych przez ponad 700 firm.

2. Wspomnieni Łukasz, Kuba i Paweł do dziś są fundamentami Rocket Jobs, ale żaden z nich nie pracuje już na stanowisku, na którym był 3 lata temu. Łukasz jest szefem sprzedaży Just Join IT i Rocket Jobs, Kuba objął niedawno swój zespół handlowy na RJ, Paweł to jednoosobowa formacja analityczna, czyli człowiek, który bawi się liczbami i wszystko pięknie liczy.

3. Dyscypliną sportu, w którą najczęściej gramy, jest… badminton. Jako że w całym teamie jest nas ponad setka, mamy na trójmiejskich kortach szczególne względy i specjalne rabaty na rezerwacje grupowe.

4. Nasza Adminka Rocketa, Aga, porzuciła kiedyś pracę w jednej z najlepszych agencji reklamowych w Polsce, by polecieć do ciepłych krajów i pracować tam jako animatorka. Pracę zostawiła, problem w tym, że do ciepłych krajów nie poleciała. Na szczęście był już wtedy Rocket, który ekspresowo pomógł w jej w znalezieniu nowego zatrudnienia. Dziś mamy z Agi wiele pożytku!

5. 12 czerwca 2021 roku logo Rocket Jobs znalazło się w narożniku ringu podczas gali KFN 1, która transmitowana była na Polsacie Sport. Nasza rakieta dobrze wyglądała na szklanym ekranie, więc to droga, którą z pewnością będziemy jeszcze kroczyć:)

6. Nikoś z naszego teamu to człowiek urodzony w wodzie imający się wszystkiego, co z wodą w każdym stanie skupienia związane. Spędził 10 lat pływając od ściany do ściany zwieńczając to startem w finale mistrzostw Polski na 200 metrów stylem motylkowym (finalnie 8. miejsce). Gdyby nie Rocket Jobs, to całkiem możliwe, że poleciałby na Igrzyska Olimpijskie do Tokio.

7. W sierpniu 2018 roku Rocket wygenerował 254 aplikacje. Dla porównania, styczeń tego roku to już prawie 50 tysięcy CV.

8. Dyscypliną sportu, którą najczęściej oglądamy na żywo, jest natomiast MMA. Wszystko za sprawą jednego z naszych pracowników, Kuby, który poza pracą w Rocket Jobs jest również rzecznikiem prasowym FEN i regularnie zabiera nas na ze sobą na gale. Póki co tylko oglądamy.

9. Często nasi klienci zazdroszczą nam tego, że pozdrawiamy ich znad morza, więc musimy to wszystko raz na zawsze wyjaśnić – my nie piszemy maili podczas urlopów, tylko właśnie w Gdańsku znajduje się nasze biuro. Poza tym mamy swoje miejscówki w Warszawie i w Krakowie, ale nasi ludzie pracują również w Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu i… Nidzicy 🙂

10. 198 – tyle ogłoszeń opublikowała jedna firma przez te 3 lata na Rocket Jobs. To na ten moment rekord portalu.

11. Mateusz, jeden z naszych handlowców, to trener siatkarskiej reprezentacji Polski osób niesłyszących. Poza tym trenuje również lokalny zespół w Gdańsku i sam czasami machnie jakąś ścinę. Uprzedzamy Wasze pytania – czasami śpi, spokojnie, pilnujemy tego.

12. Paulina z naszej rakiety napisała pracę dyplomową na temat… dyfuzji technologii kosmicznych. To był główny argument, dla którego zdecydowaliśmy się zabrać ją na pokład naszej rakiety.

13. Dwie pierwsze osoby, które na full time działały przy Rocket Jobs, to fani Realu Madryt i FC Barcelony. Ich współpraca prawie cały czas układała się bez zarzutu. Prawie, poza rzecz jasna okresami, gdy rozgrywano El Clasico i jeden z nich przez kilka dni pracował tylko zdalnie.

14. Niewiele by zabrakło, żeby Rocket Jobs nazywał się… Grow Jobs. Gdyby nie nasze dwuznaczne skojarzenia, to nie poznalibyście nigdy naszej rakiety:)

15. Łukasz z naszego działu handlowego został nieoficjalnym rekordzistą świata w najkrótszym wynajmie mieszkania. W swoim fantastycznym lokum wytrzymał łącznie… 7 godzin. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie zmienił zdania.

16. Na naszym fanpage’u na Facebooku do dnia dzisiejszego opublikowaliśmy łącznie 1536 memów. Przyznawać się, ile razy parsknęliście śmiechem?

17. Nasi klienci od samego początku bardzo nas chwalili za to, jak o nich dbamy, więc musimy zdradzić Wam pewną tajemnicę: przez pierwsze 7 miesięcy dział CC stanowiły… 3 pierwsze osoby na pokładzie Rocket Jobs, które tworzyły cały job board. Dwoiliśmy się, troiliśmy i oczywiście cieszymy się, że starania zostały docenione.

18. Wzorem naszego starszego brata, Just Join IT, swego czasu poważnie myśleliśmy nad naszym Brand Hero, który zostałby Waszym przyjacielem. Temat na chwilę wstrzymaliśmy, ale, spokojnie, jeszcze do tego wrócimy. Dajcie nam chwilę, zaskoczymy Was bardzo pozytywnie!

19. 55% spośród wszystkich ogłoszeń aktywnych na Rocket Jobs to oferty z podanymi widełkami płacowymi. To sporo, ale dążymy do tego, aby ten wynik był jeszcze bardziej okazały, bo chcemy wyznaczyć trendy na rynku pracy w naszym kraju.

20. Przez 36 miesięcy cały zespół Rocket Jobs wysłał do Was łącznie… 34 215 maile.

21. Nietypowe hobby ma Marcel z naszego teamu handlowego. Podczas wyjazdów po całym świecie lubi dokarmiać zwierzęta. W Egipcie karmił wielbłąda, w Indiach słonia i małpy, w Norwegii fiordy jadły mu z ręki (???).

22. Na Rocket Jobs łącznie pojawiło się 17693 oferty pracy.

23. Kuba z naszego zespołu w ciągu 3 ostatnich lat wysłał do swoich klientów… 9506 wiadomości.

24. Wojtek z naszego zespołu jest tak oddanym fanem zespołu Depeche Mode, że był na 9 ich koncertach w Europie, a na jednym z nich spędził… swoje 18. urodziny. Dodatkowo napisał pracę dyplomową o zespole i jego fanach, czyli – było nie było – też trochę o sobie.

25. Wiecie, że Rocket Jobs postawiła od podstaw ze strony technicznej… jedna osoba? Zajęło jej to tak naprawdę kilka dni.

26. Przez 36 miesięcy wygenerowaliśmy 650 tysięcy aplikacji na oferty pracy, które pojawiły się na naszym portalu.

27. Głównodowodzący Rocket Jobs, Łukasz, napisał trzy prace dyplomowe: licencjacką, magisterską i podyplomową, na temat FC Barcelony. Jak się pewnie domyślacie – obecnie nie przeżywa najlepszego okresu w swoim życiu.

28. Paweł z kolei rozegrał przez różne portale internetowe ponad 20 tysięcy partii w szachy. Legenda głosi, że Jan-Krzysztof Duda zainspirował się właśnie nim i do dziś jest mu wdzięczny za obecne sukcesy.

29. Na Rocket Jobs weszliście do tej pory ze 184 różnych państw. Stawiamy dobrą whiskey, jeżeli ktoś zdoła wymienić sto z nich.

30. Zanotowaliśmy przez te 3 lata ponad 17 milionów wyświetleń naszego portalu.

31. Paulina po kilku dniach od dołączenia do zespołu została ochrzczona pseudonimem „Navi”. Wszystko przez znakomitą orientację w terenie i bezproblemowe powroty z pracy do domu rzecz jasna.

32. 80% handlowców pracujących w Rocket Jobs znalazło pracę w naszym zespole, aplikując na stanowisko przez… Rocket Jobs 🙂

33. Najwięcej CV-ek na naszym portalu zbierają ogłoszenia z kategorii Marketing. Na drugim miejscu znajduje się Design, a na trzecim Social Media.

34. Asia z naszego teamu to nie tylko znakomity kompan do wspólnych podróży, ale też swego czasu obiecująco rokująca piosenkarka. W szkole wygrała konkurs muzyczny śpiewając utwór w języku chińskim. Jak się pewnie domyślacie – języka chińskiego Asia nie zna do tej pory 🙂

35. Przez te 3 lata 4251 firm opublikowało ogłoszenia na RJ.

36. Kuba marzył o przeprowadzeniu wywiadów z pięcioma najlepszymi pięściarzami w historii polskiego boksu: Andrzejem Gołotą, Darkiem Michalczewskim, Tomaszem Adamkiem, Krzysztofem Głowackim i Krzysztofem Włodarczykiem. Do pełni szczęścia brakuje mu tylko tego pierwszego z listy. Czy to dlatego, że Gołota jako jedyny z nich nie był nigdy mistrzem świata?

Dziękujemy za to, że dobrnęliście do końca tej publikacji. Jedna ważna rzecz – to dopiero początek. Ta rakieta leci w kosmos, a przed nią jeszcze sporo drogi!

Chcecie nas poznać jeszcze lepiej? Zajrzyjcie TUTAJ

Head of Sales

W RocketJobs.pl od pierwszego dnia. Pracoholik – od dawna ma 3 prace i każdej poświęca się na 100 proc. Dziennikarz sportowy i rzecznik prasowy federacji FEN, a także zatwardziały kibic FC Barcelony.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze