5 aplikacji do edycji wideo na social media – sprawdź je wszystkie!

5 aplikacji do edycji wideo na social media – sprawdź je wszystkie!

Niekwestionowany zwycięzca wśród trendów SoMe na 2020, 2021, 2022 i pewnie jeszcze na wiele kolejnych lat. Wideo – krótkie, angażujące, rozrywkowe – skradło nasze serca i pojawia się wszędzie tam, gdzie kierujemy wzrok. Facebook, Instagram, Tik Tok i wiele innych platform wręcz faworyzuje tę formę contentu, kusząc twórców dużymi zasięgami. I słusznie, zwłaszcza że dobre wideo zrobicie samodzielnie i to bez większego problemu. W końcu od czego są aplikacje!

Wszystkie wymienione niżej aplikacje do montażu filmów umożliwiają:

 • edycję długości filmów, ,
 • dopasowanie rozmiaru wideo do platformy, 
 • dodanie filtrów czy animacji,
 • zmianę prędkości nagrania, 
 • wstawianie napisów. 

Wierzcie nam jednak, że jedna nie wystarczy – każda z nich króluje w innej kategorii, więc korzystajcie z nich w zależności od potrzeb.

Zobaczcie także: TOP 5: darmowe programy graficzne online, które mogą zastąpić Photoshopa

Top 5 aplikacji do edycji wideo na social media

Staraliśmy się wybrać takie, które działają jednocześnie na iOS oraz na Androidzie. Nie dziękujcie!

 • InShot

Wideo króluje co prawda od lat, ale – umówmy się – nie każdy z nas chciał czy mógł zgłębiać tajniki samodzielnego robienia filmów. I tu cała na biało wchodzi aplikacja InShot. Po prostu idealna na start dla początkujących. W sam raz do zaprojektowania kolażu zdjęć oraz stworzenia wideo. Druga opcja interesuje nas tu oczywiście najbardziej.

Obsługa aplikacji InShot jest bardzo intuicyjna. Ale i tak spędzicie nad nią wiele godzin. Co prawda nie po to, by ją rozgryźć, ale po to, by dzięki niej dać upust swojej kreatywności.  

 • Lomotif

Aplikacja Lomotif jest kolejnym krokiem wtajemniczenia. Działa, co oczywiste, bardzo podobnie do InShota, ale jest nieco bogatsza w dodatki. Najprościej powiedzieć, że – jeśli zależy Wam na bogatej bibliotece muzycznej – Lomotif przypadnie Wam do gustu. Z resztą już samo logo tego narzędzia (są na nim widoczne słuchawki) może to sugerować. 

W bibliotece Lomotif są dostępne hity takich gwiazd jak:

 • Queen,
 • Billie Eillish, 
 • Taylor Swift, 
 • Maroon 5.

W przypadku tej aplikacji musicie pamiętać jedno – nie wykorzystujcie jej do montażu filmu, w którym mówicie! Ona i tak automatycznie wygłusza głos wgrywanego filmu, więc… szkoda zachodu. 

 • VivaCut

Kolejne narzędzie, które zmieści się w Waszych kieszeniach – razem z telefonem. A bez niego i tak nigdzie się nie ruszacie, więc idealnie! 

Podobnie jak w przypadku Lomotif mam tu do czynienia z wideo w całkiem atrakcyjnej wersji PRO. Zmontowane w ten sposób filmy z pewnością zwrócą uwagę każdego obserwatora i przełożą się na większe zasięgi.

Jak we wszystkich narzędziach tego typu masz dostęp do bogatej biblioteki layoutów. Dzięki nim zrobisz atrakcyjne wideo nawet… ze zdjęcia. 

 • CapCut

Prosta w obsłudze aplikacja do montażu wideo na social media. Jej ogromną przewagą jest jednak z pewnością to, że… występuje w języku polskim. To na pewno ułatwi pracę z nią każdej, nawet bardzo początkującej osobie. 

I choć język angielski – zwłaszcza w tej copy/paste formie – nie sprawia większego problemu, to możliwość pracy po polsku jest miłym dodatkiem.

 • PREQUEL: Aethetic Editor

„The most outstanding editor” – takie hasło widzimy po zainstalowaniu i uruchomieniu aplikacji. Cóż, zrealizowanie tej obietnicy na pewno kusi. A aplikacja PREQUEL serwuje nam ogromny wybór filtrów oraz efektów. Wśród nich m.in.:

 • retro style, 
 • amazing sparkles, 
 • confetti w 3D. 

Pamiętaj jednak, że choć PREQUEL oferuje możliwość przycięcia wideo czy dodania tekstu, to przede wszystkim służy ona do posypania nagrania brokatem. Bardziej skomplikowane montaże warto zrobić w opisanych wyżej narzędziach do wideo do social media.

Teraz nie pozostaje nam już nic innego, jak powiedzieć – idźcie, filmujcie i chwalcie się efektami

Źródło zdjęcia głównego: Unsplash@Joey Huang

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Reklama Women in Tech

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze