5 świątecznych reklam 2021, które warto zobaczyć

5 świątecznych reklam 2021, które warto zobaczyć

Wiele osób z niecierpliwością czeka na reklamy świąteczne, które czasem pojawiają się w już w październiku, jak to było w przypadku sklepu Very. Dlaczego są tak wyczekiwane? Nawiązują one bowiem nie tylko do tradycji i wywołują w nas ciepłe emocje, ale często także odnoszą się do bieżącej sytuacji na świecie, tak jak jest to np. w świątecznej reklamie Allegro 2021, gdzie twórcy nawiązali do pandemii COVID-19.
Na które kreacje świąteczne z tego roku jeszcze warto zwrócić uwagę?

Świąteczna reklama Coca-Coli

Dawniej reklamy Coca-Coli kojarzyły się z oświetlonymi ciężarówkami z wizerunkiem Mikołaja. Od jakiegoś czasu jednak marka zmieniła świąteczną komunikację. W tym roku postawiła na spot, w którym podkreśla siłę jedności i wzajemnego wsparcia, które jest tak ważne szczególnie w czasie Bożego Narodzenia.

To nasza pierwsza kampania bożonarodzeniowa w zgodzie z „Real Magic”, czyli nową filozofią marki Coca-Cola. Od zawsze wierzyliśmy w magię Świąt, a w tym roku kładziemy nacisk na to, by pokazać, jak ten czas zbliża ludzi. Postawiliśmy na prosty i podnoszący na duchu przekaz, który ukazuje proces jednoczenia się przy okazji Świąt, a także przedstawia pozytywne nastawienie do drugiego człowieka oraz empatię, jaką powinniśmy się darzyć. Chcemy tym samym przypomnieć, że wszystkim, czego potrzebujemy, by Święta były pełne magii są chwile, które dzielimy z innymi ludźmi i naszymi bliskimi – tłumaczył Manolo Arroyo, global chief marketing officer Coca-Coli.

Świąteczna reklama IKEA

Sieciówka postawiła w swojej kampanii na edukację ekologiczną. Zwraca w niej uwagę na problem marnowania żywności i produkcji dużej ilości odpadów.

 

Kampania świąteczna DKMS

Świąteczne spoty mają uświadamiać społeczeństwo, jak ważne jest życie człowieka i jak niewiele trzeba zrobić, żeby kogoś uratować. W tegorocznej reklamie zwrócono uwagę na życzenia, które wypowiadamy do bliskich i znajomych. Życzenie „dużo zdrowia” pada bardzo często podczas spotkań, ale jego wartość dociera do nas dopiero, kiedy naprawdę go potrzebujemy. W reklamie świątecznej DKMS widzimy 5-letnią Marysię, która żyje dzięki swojemu genetycznemu bliźniakowi. Aby zostać potencjalnym dawcą szpiku wystarczy wejść na stronę dkms.pl/zostan-dawca i zamówić bezpłatny pakiet rejestracyjny.

 

Świąteczna kampania marki Apart 2021

Któż nie pamięta zeszłorocznej kampanii marki Apart? Tegoroczny spot jest zdecydowanie krótszy, bo podzielony na części. W każdej z nich zobaczymy ambasadorki marki: Julię Wieniawę, Annę Lewandowską i Małgorzatę Sochę. Motywem przewodnim są kartki świąteczne przenoszące bohaterki do bajkowej krainy.

Świąteczna reklama Allegro 2021

Na tę kampanię wiele osób czekało z ciekawością. Marka po raz kolejny nie zawiodła i wiele osób wzruszyła swoim spotem. Tym razem pokazano, że nie można oceniać ludzi powierzchownie: Pierwsze wrażenie nie musi być słuszne. Czasem potrzeba chwili, żeby dostrzec w sobie to, co najważniejsze – czytamy w opisie świątecznej reklamy Allegro 2021. Komentarze pod publikacją z kolei potwierdzają, że wywołała ona u niektórych łzy.

 

Która świąteczna kreacja wzbudziła w was największe emocje?


Źródło zdjęcia głównego: YouTube

 

Starszy redaktor projektów specjalnych w Burda Media Polska

Redaktor naczelna RocketSpace.pl w latach 2021-2022.

Reklama Women in Tech

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze