5 trendów graficznych na 2022 rok

5 trendów graficznych na 2022 rok

Jakie trendy graficzne będą rządziły w 2022 roku? Wśród tych najbardziej wyróżniających się na pewno jest moda na używanie w projektach kryształów i efektów świetlnych, glow. Potwierdzają to m.in. opinie grafików na grupach na Facebooku. np. The Brief.

Trendy graficzne na 2022 rok – szkło

W projektach z ostatnich miesięcy wyróżniało się stosowanie złotych elementów, dzięki czemu nawet codzienne przedmioty nabierały wyjątkowego charakteru. Nadal nie rezygnujemy z pięknego błysku, ale w przyszłym roku z kolei będziemy stawiać na efekty szkła, kryształów z realizmem w 3D. W pracach możemy się więc spodziewać m.in. przezroczystych brył z niesamowitą grą światła i efektami holograficznymi.

Young on Vimeo.

Candy colors jako trend graficzny na 2022 rok

Najłatwiejszym rozwiązaniem, które przychodzi do głowy, kiedy ktoś się pyta co zrobić, aby projekt się wyróżniał, to dobór odpowiednich kolorów. Okazuje się, że w 2022 będą królowały te w cukierkowych odcieniach. Są one żywe, a jednocześnie miłe dla oka. Dzięki nim łatwiej będzie wyrazić w swojej pracy emocje. Doskonale pasują nie tylko do tworzenia animacji czy ilustracji, ale również sprawdzają się przy projektowaniu stron internetowych.

 

tykcartoon on Vimeo.

Zakręcone fonty

Ogólnie mówiąc, chodzi tutaj o zabawę fontami. Możemy więc na jednej grafice używać liter z różnych stylów, bawić się ich wielkością oraz układem. Dzięki temu trendowi w grafikach można przekazać np. ukrytą wiadomość.

Efekty holograficzne/ psychodelic design

Efekt holo do tej pory oglądaliśmy głównie na ubraniach, paznokciach, a nawet włosach. Teraz śmielej rozgaszcza się również w projektowaniu stron internetowych, logo czy animacji. Efekt holo może być połączony z również trendującymi cukierkowymi kolorami.
Na dodatek dość mocno łączy się z trendem określanym jako „psychodelic design”, gdzie wykorzystywany jest ruch, dzięki któremu możemy uwydatnić ekspresję.

2D/3D Mashup

Nadal w trendach utrzymuje się także projektowanie 3D, które ewoluuje i dalej się umacnia. Dzięki niemu można stworzyć zarówno bardzo abstrakcyjne obrazy, jak również te, które są nad wyraz realistyczne. Warto też zwrócić uwagę na kreatywne mashupy, które można stworzyć z elementami 2D. 2022 rok to także połączenie 2D i 3D.

Stepdraw on Vimeo.

 


Źródło informacji: Facebook

Źródło zdjęcia głównego: Unsplash@ CHUTTERSNAP

Starszy redaktor projektów specjalnych w Burda Media Polska

Redaktor naczelna RocketSpace.pl w latach 2021-2022.

Reklama Women in Tech

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze