Bezpłatna nowość w Canvie! Video Suite pomoże nam w edycji video

Bezpłatna nowość w Canvie! Video Suite pomoże nam w edycji video

Materiały video są przyszłością działań marketingowych w internecie. Nowość w Canvie pozwala nam na ich bardzo łatwe tworzenie i umieszczanie np. na TikToku.

Canva jest nam dobrze znana. To bardzo prosty program graficzny, który nawet w bezpłatnej wersji pozwala na wykonanie ciekawych grafik, czy to na Instagram, Facebooka, LinkedIn, a nawet swojego CV, czy logo.

Grafiki to jedno, a materiały video to drugie. Okazuje się, że coraz więcej osób szuka właśnie prostego programu do obróbki video. Zauważyliśmy to też po opublikowaniu naszego materiału o prostych, darmowych programach graficznych, gdzie pojawiły się komentarze z prośbą o przegląd programów do prostej edycji video.

Okazuje się, że Canva postanowiła odpowiedzieć na zapotrzebowanie użytkowników. Tak powstała opcja Video Suite, w której już teraz zostały udostępnione konfigurowalne szablony do tworzenia video.

Nowość w Canvie – dlaczego warto korzystać z Video Suite?

Video ma coraz większe znaczenie w internecie, co podkreśla Rob Kowalsky, szef produktu Canva. Jednak zazwyczaj programy do jego tworzenia albo są płatne, albo skomplikowane. Nowość w Canvie rozwiązuje te „problemy”.
Potrzebę powstania tej funkcji doskonale oddają też wyniki badań przeprowadzonych przez Canvę, według których 68% osób biorących udział w ankiecie zauważa, że video jest coraz ważniejsze w komunikacji biznesowej, a ponad połowa z nich w ciągu ostatnich 18 miesięcy już takowe tworzyła.

Video Suite pozwala więc na dotarcie do większej liczby odbiorców i przede wszystkim zwiększenie ich zainteresowania produktem, czy też osobą. Nowość w Canvie posłuży więc nie tylko marketerom, ale również twórcom w social mediach, którzy chcą w łatwy sposób tworzyć materiały video.

Jak zrobić video w Canvie
Fot.: Canva.com

Aby utworzyć video w Canvie, wystarczy wybrać opcję, że chcemy stworzyć film. Wtedy naszym oczom ukażą się różne opcje dostosowane do medium. Po wybraniu tej, która nas interesuje przechodzimy do jej edycji. Do wyboru mamy gotowe szablony, które następnie edytujemy.
Możemy m.in. przycinać materiały video, dodawać własne napisy, animacje, ścieżkę muzyczną.
Po sprawdzeniu tej funkcji jesteśmy pod wrażeniem. To na pewno niejednej osobie ułatwi pracę, ale też ogólnie zaistnienie w social mediach.


Źródło zdjęcia głównego: Unsplash@Vanilla Bear Films

Starszy redaktor projektów specjalnych w Burda Media Polska

Redaktor naczelna RocketSpace.pl w latach 2021-2022.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze