Bezpłatny webinar dla managerów pracujących zdalnie. Hello News 17.03.2020 r.

Bezpłatny webinar dla managerów pracujących zdalnie. Hello News 17.03.2020 r. fot. Austin Distel / Unsplash.com

Sytuacja związana z pandemią COVID-19 to dla wszystkich czas próby. Dlatego w dzisiejszym Hello News zebraliśmy najciekawsze artykuły, traktujące o tym, jak HR-y powinny poradzić sobie w ciągu najbliższych tygodni. Znajdziecie tutaj propozycje rozwiązań problemów np. związanych ze zdalnym onboardingiem.

1. Zdalny onboarding – jak się za niego zabrać?

Taki tytuł nosi artykuł przygotowany przez Maję Gojtowską, która na blogu odniosła się do pandemii związanej z COVID-19 i sytuacją, z którą zazwyczaj radzili sobie HRzy. Onboarding był przecież zwieńczeniem sukcesu w postaci zatrudnienia pracownika. W ten dzień poznawał firmę, zespół i stanowisko od środka. Jak przeprowadzić ten proces dla pracownika zdalnego?

Więcej na ten temat dowiesz się tutaj.

2. Zrób to, na co wcześniej nie miałeś czasu.

Tak w skrócie można powielić rady wielu ekspertów, którzy starają się przekonać nas do normalnego podejścia w czasie kryzysu. Dlatego Łukasz Jarota z hrnews.pl postanowił stworzyć krótką listę zadań dla HR-owca na najbliższe dni. Znajdziecie na niej m.in. utworzenie firmowych profili na social media związanych z procesem rekrutacji, czy rozpoczęcie działań związanych z employer brandingiem. 

Więcej na ten temat dowiesz się tutaj.

3. Praca zdalna a kwestie prawne.

Mamy nadzieję, że i dla Waszych współpracowników przejście w tryb zdalny nie był wyzwaniem i już po pierwszych dniach, zespół zauważył korzyści wynikające z tej zmiany. Warto jednak przypomnieć sobie przepisy związane z pracą zdalną i w razie potrzeby przygotować aneksy do umów pracowników. Business Insider przygotował poradnik, dzięki któremu dowiesz się wszystkiego o pracy zdalnej.

Więcej na ten temat dowiesz się tutaj.

4. W czasie walki z COVID-19 Amazon zwiększa zatrudnienie.

Amazon planuje zatrudnienie blisko 100 tys. osób od obsługi zamówień online. Na ten cel zarezerwował 350 milionów dolarów. We wpisie na blogu, Dave Clark, senior vice president of operations, napisał, że firma jest otwarta także na pracowników bez doświadczenia w pracy na magazynie – szczególnie z branż dotkniętych spowolnieniem gospodarczym.

Więcej na ten temat dowiesz się tutaj.

5. Ustal zasady z pracownikiem zdalnym.

To jedno z przesłań bezpłatnego webinaru dla Managerów zarządzających zespołami zdalnymi. Jego autorkami są Cate Huston (z Automattic – firmy stojącej za WordPressem, która zatrudnia 1000 osób z 74 krajów świata) oraz Nicole Sanchez (założycielka Vaya Consulting). W trakcie godzinnego spotkania dzielą się swoimi spostrzeżeniami związanymi z pracą zdalną. 

Więcej na ten temat dowiesz się tutaj.


Autorem artykułu jest Adam Łopusiewicz.

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze