Christmas is coming. Hello News 10.11.2020 r.

Christmas is coming. Hello News 10.11.2020 r. fot. Kira auf der Heide / Unsplash.com

Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta… Już od pierwszych dni listopada możemy zobaczyć reklamy świąteczne w Social Mediach. Jednak jedno jest pewne: te Święta będą zupełnie inne… Jak przygotować wigilię dla pracowników w czasie pandemii? Między innymi o tym przeczytacie w najnowszym Hello Newsie. Miłej lektury! 

Zostań najlepszym opiekunem Uszatego! 🐶

Aplikuj

1. Christmas is coming

Społeczny dystans i zbliżający się lockdown stawiają Święta Bożego Narodzenia pod znakiem zapytania. Jednak praca zdalna i zamknięte biura nie mogą powstrzymać nas przed firmowym świętowaniem. Jak w pandemii zachować pierwiastek normalności i stworzyć swiąteczny klimat? Jakie są pomysły na zdalne obchodzenie Świąt?

Więcej na ten temat tutaj

2. Nie dla wyrażania poglądów

BBC wprowadza całkowity zakaz wyrażania własnych poglądów przez swoich pracowników, nawet w ich prywatnych mediach społecznościowych, będzie obowiązywała zasada całkowitego obiektywizmu. Pracownicy zostali również ostrzeżeni przed udziałem w protestach, retweetów czy nawet stosowania emotikon w tweetach! Według zasad, budowanie swojej marki w mediach społecznościowych na podstawie własnych poglądów jest sprawą drugorzędną w stosunku do ich obowiązków jako pracowników BBC.

Więcej na ten temat tutaj.

3. U góry marynarka, a na nogach… 

Dres bądź spodnie od piżamy! Jak już wiadomo nie od dziś, praca zdalna dominuje w wielu organizacjach. Co za tym idzie częstsze chodzenie w dresie, jednak niektóre z firm nadal wymagają formalnego ubioru. Na kamerkach widać tak naprawdę tylko górną część naszego ciała. Jednak czy noszenie spodni jest wymagane w callach na Zoomie, Google Meets czy Skype?

Więcej na ten temat tutaj.

4. Uczmy się w onlajnie

Kurs, szkolenie online czy webinar? Wszystkie nazwy wydają się bardzo podobne i ciężko to wszystko od siebie rozróżnić. Jak różnią się od siebie formy uczenia online? Którą z nich wybrać? Aby efektywnie zdobywać wiedzę, trzeba poprawnie dopasować formę nauki do własnych pracowników.

Więcej na ten temat tutaj.

5. Kto ma władzę?

Kto tak naprawdę decyduje o zatrudnieniu? Kandydaci często nie znają odpowiedzi na to pytanie, ponieważ nie każda z rekrutacji jest transparentna. Czasami zdarza się, że nawet pod koniec procesu rekrutacyjnego nie jesteśmy w stanie określić, która z osób będzie decyzyjna. Jak wygląda rekrutacja od strony firmy?

Więcej na ten temat tutaj.


Zestawienie przygotowała Karina Szóstakowska.

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze