Ciemna Strona UX #6 – Be the Hero

Ciemna Strona UX #6 – Be the Hero

W ramach tego eventu na scenie wystąpią eksperci z branży szeroko pojętego designu. Ze względu na bezpieczeństwo wszystkich uczestników, konferencja po raz pierwszy w całości odbędzie się w formie online. 

W tym roku motywem przewodnim jest hasło Be the Hero. Zdaniem organizatorów (i naszym też!), każdy może zostać bohaterem projektowania, tworząc lepszą rzeczywistość. Zamysłem eventu jest pokazanie siły etycznego projektowania z myślą o współczesnych problemach, jak np. dostępność czy zmiany klimatu.

Nie zabraknie tematów powiązanych z działaniami na rzecz środowiska naturalnego, jak i kwestiami technologii w służbie społeczeństwu. Prelegenci będą mówić m.in. o tym, jakie mają wizje ulepszania rzeczywistości oraz jak mierzą się z dylematami etycznymi w swojej pracy. 

Poprzednie edycje Ciemnej Strony UX

Za nami już pięć edycji Ciemnej Strony UX. Łącznie zaproszonych było 49 inspirujących prelegentów, a dodatkowo zorganizowano wiele praktycznych warsztatów z ekspertami. W czasie trwania drugiej edycji Ciemnej Strony UX odbył się Mini Social Hackathon, podczas którego skupiono się na praktycznym aspekcie interakcji społeczeństwa i technologii. 

Ta konferencja jest jednym z największych eventów branżowych w Krakowie – łącznie odwiedziło ją prawie 1500 uczestników, w tym około 300 w poprzedniej edycji. Dociera do osób związanych z branżą IT, zarówno początkujących, jak i doświadczonych projektantów, badaczy oraz developerów.

Co roku zbierawiele pozytywnych recenzji, między innymi od nowy.me czy promotraffic.pl, a także od samych uczestników poprzez social media. Natomiast czwarta i piąta edycja pojawiła się na pierwszym miejscu podium w zestawieniu najpopularniejszych wydarzeń IT w serwisie Crossweb. 

O organizatorach

Konferencja organizowana jest przez Koło Naukowe ITberries, działające przy Wydziale Humanistycznym Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Zrzesza ono pasjonatów nowych technologii oraz odpowiedzialnego designu. 

Więcej informacji na temat eventu znajdziecie na jego stronie internetowej oraz facebookowym wydarzeniu.

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze