Czym się zajmuje junior content manager?

Czym się zajmuje junior content manager?

Chcecie zacząć pracę w zawodzie junior content managera, ale zastanawiacie się, co tak naprawdę wchodzi w zakres obowiązków osoby na tym stanowisku? Pisanie tekstów to nie wszystko. Przeanalizowaliśmy kilka ofert pracy, które możecie znaleźć na RocketJobs.pl. Zobaczcie, co może należeć do obowiązków osoby na tym stanowisku.

Najpierw jednak należy zaznaczyć, że określenie „junior content manager” nie jest jednoznaczne. Osoba na tym stanowisku często przez niektórych jest utożsamiana z copywriterem. Z kolei content manager to szersze pojęcie, a w zakres jego obowiązków może wchodzić właśnie współpraca z copywriterem.

Jakie są wymagania na stanowisko junior content managera?

Osoba zaczynająca swoją karierę na tym stanowisku powinna przede wszystkim:

  • doskonale władać językiem polskim i znać zasady poprawnej pisowni,
  • obsługiwać pakiet MS Office,
  • być zorganizowana i odpowiedzialna,
  • potrafić przyjmować feedback, również ten negatywny

Mile widziane jest doświadczenie w pracy z tekstem. Wiadomo, że w przypadku juniora dopiero będziemy zdobywać doświadczenie, ale może np. dotychczas pisaliście bloga, albo prowadziliście swoje konto na Instagramie z wartościowym contentem? To także warto zaznaczyć w swoim CV, jeśli staracie się o stanowisko juniora.

junior content manager - zadania
Fot.: Unsplash@ Nick Morrison

Co należy do zadań junior content managera?

Junior content manager będzie się zajmował m.in. współpracą z copywriterami, redagowaniem oraz korektą tekstów. Do jego zadań będzie należała również publikacja tekstów oraz ich późniejsze śledzenie pod kątem wyświetleń w Google (działania SEO).
Do zadań content junior managera należy także analiza konkurencji, a także śledzenie tego, co się dzieje na rynku, szczególnie w obszarze, w którym działa.

Czego można się nauczyć w pracy jako junior content manager?

Zastanawiacie się, czy ta praca dla Was? Jeśli lubicie pracę z tekstem, lubicie być na bieżąco z interesującą Was tematyką, jak również chcecie się uczyć, to warto spróbować swoich sił w tym zawodzie.
Firmy często oferują szereg szkoleń dla pracowników – zarówno tych prowadzonych przez doświadczoną kadrę firmową, jak i szkoleń zewnętrznych. Mowa tutaj m.in. o doszkalaniu w zakresie SEO.

Na jakie benefity może liczyć junior content manager?

Oprócz wspomnianych wcześniej szkoleń, junior content manager na pewno nauczy się jeszcze lepszej organizacji pracy, działania w zespole, odkryje również tajniki social mediów czy grafiki (w zależności od zakresu działań firmy). Junior content manager zazwyczaj może też liczyć na prywatną opiekę medyczną, sprzęt służbowy, czy kartę multisport.


Źródło zdjęcia głównego: Unsplash@Amelia Bartlett

Starszy redaktor projektów specjalnych w Burda Media Polska

Redaktor naczelna RocketSpace.pl w latach 2021-2022.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze