Dodawanie linków w relacjach na Instagramie dostępne dla wszystkich

Dodawanie linków w relacjach na Instagramie dostępne dla wszystkich

Na taką wiadomość czekało wiele osób! Teraz w relacjach na Instagramie każdy może dodać link. Po wprowadzeniu tej funkcji, mogły z niej korzystać jedynie użytkownicy, którzy zgromadzili na swoim koncie ponad 10 tys. obserwujących lub mieli konto zweryfikowane. Przez lata zarówno firmy, jak i twórcy pokazali, jak udostępnianie zasobów właśnie w ten sposób może inspirować społeczność. Teraz więc platforma postanowiła, że możliwość dodawania linków do InstaStories będzie miał każdy! Sprawdźcie, czy w waszych aplikacjach też już się pojawiła ta opcja.

Jak dodawać linki na InstaStories?

Twórcy aplikacji przyznają, że po wprowadzeniu tej funkcji jedynie dla wybranej grupy osób, słyszeli od pozostałych użytkowników, że również chcieliby posiadać możliwość dodawania linków na InstaStories, niezależnie od tego, czym się interesują i do kogo chcą w ten sposób docierać.
Platforma ciągle inspiruje się działaniami twórców, dlatego co chwilę możemy słyszeć o nowych udoskonaleniach. Niedawno np. wprowadzono w Polsce Instagram Reels. Teraz więc postanowiono rozszerzyć działanie dobrze znanej funkcji na wszystkich.

Na początku udostępnianie odbywało się za pomocą „swipe up”, ale w sierpniu zrobiło się głośno o tym, że „swipe up” znika z Instagrama! Wszyscy się zastanawiali, czy platforma jednak rozmyśliła się z udostępniania tej funkcji, ale nic bardziej mylnego. Po prostu tę formę dodawania odnośników zamieniono na naklejkę o nazwie „Link”.

Teraz więc, aby dodać odnośnik należy:

  • przejść do funkcji dodawania stories na Instagramie,
  • załączyć materiał, który chcemy dodać,
  • wejść w naklejki, a następnie wybrać „LINK”,
  • wkleić odnośnik,
  • po wklejeniu odnośnika i przyciśnięciu „gotowe” przenosimy się do naszego materiału, gdzie naklejkę możemy osadzić w dowolnym miejscu.
linki na instastories

GOTOWE!

Sprawdziliśmy, czy aby na pewno ta funkcja już u wszystkich osób się pojawiła. Okazuje się, że dostęp do niej nie wynika z aktualizacji aplikacji, a kolejne konta dostają dostęp do tej funkcji stopniowo. Jeśli więc zarządzacie kilkoma kontami, być może na jednych już widzicie opcję dodawania linka na InstaStories, a na drugich jeszcze nie.

Dlaczego warto dodawać linki na InstaStories?

Szeroki dostęp do tej funkcji jest dobrym pomysłem twórców aplikacji, ponieważ nie tylko pozwala dzielić się ciekawymi materiałami z najbliższymi osobami, ale też wspiera działania małych kont. Jeśli np. piszemy bloga i chcemy się podzielić efektami swojej pracy, warto link do publikacji dodawać właśnie na InstaStories. To pomoże nam w dotarciu nie tylko do nowych odbiorców, ale także potencjalnych reklamodawców.


Źródło zdjęcia głównego: Unsplash@Obi Onyeador

Starszy redaktor projektów specjalnych w Burda Media Polska

Redaktor naczelna RocketSpace.pl w latach 2021-2022.

Reklama Women in Tech

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze