E-commerce: branża oczami pracowników

E-commerce: branża oczami pracowników

Świat e-commerce w ostatnich latach pobija rekordy popularności. Świadomość istoty sprzedaży w e-handlu nieustannie rośnie. Coraz większa część zarządów, właścicieli firm i marketerów docenia marketingowe narzędzia online i wykorzystuje je w swoich działaniach. Nadchodzą kolejne zmiany. Duży wpływ ma na nie pandemia koronawirusa, która spędza sen z powiek wszystkim, a w szczególności prywatnym przedsiębiorcom…

Pierwsze statystyki dla transakcji internetowych są jednak optymistyczne! Tak gwałtowny rozwój e-commerce ma także negatywne skutki dla wielu przedsiębiorstw. W Semcore stawiają na badania, naukę i wiedzę. Z tego powodu nie mogli przejść obojętnie obok tematu wpływu pandemii na e-commerce. Postanowili podjąć próbę zbadania problematyki otaczających ich i ich klientów czynników makroekonomicznych z tego zakresu. Raport E-commerce: branża oczami pracowników ma zobrazować sytuację nie tylko w superlatywach; ma pokazać kierunek przyszłych działań oraz potencjalne zagrożenia dla przedsiębiorców i pracowników.

Merytoryczne źródło wiedzy o sytuacji e-commerce w perspektywie pracowników

Badania mają na celu weryfikację sytuacji w branży w trakcie pandemii koronawirusa. Prace nad raportem podzielono na trzy etapy. Etap pierwszy – badania z wykorzystaniem ankiety, która została skierowana do pracowników branży e-commerce, niezależnie od ich kompetencji i pełnionych funkcji. Odpowiedzi na pytania zawarte w badaniu pomogą określić sytuację trzech segmentów e-commerce: biznes, narzędzia i HR. Każda część, oprócz skumulowanych i podsumowanych wyników, będzie okraszona komentarzami ekspertów, którzy swoim doświadczeniem analogicznie odpowiadają poruszanym segmentom. Na etapie rozmów z ekspertami bardzo istotne jest dogłębne zbadanie sytuacji pracowników. Czy tworzone są nowe miejsca pracy? Czy wzrasta zapotrzebowanie na obsługę narzędzi e-commerce? Czy firmy mają możliwości i perspektywy do rozwoju? Na trzecim etapie eksperci już w większym gronie dokonają prognoz branżowych na następne lata. Partnerzy, eksperci oraz członkowie środowiska akademickiego, wypowiadający się w raporcie, są gwarancją uzyskania klarownych i wartościowych odpowiedzi na temat kondycji branży.

Jeśli chcecie być częścią tego badania, wypełnijcie tę ankietę: https://forms.gle/EztcAxAKYQ95z67p6
lub skontaktujcie się drogą mailową: m.grad@semcore.pl.

A Rocket Jobs obejmuje raport swoim patronatem 🚀

Podejście naukowe to podstawa działań

Warto zacytować pomysłodawcę raportu i CEO Semcore, Alka Cierniewskiego: Właśnie dlatego postanowiliśmy stworzyć kolejny raport, tym razem opierający się na ankietach i rozmowach z pracownikami branży e-Commerce. Chcemy ich spytać o zmiany, których doświadczyli w ostatnim roku, o ich indywidualny punkt widzenia i opinię. Wszystko zorientowane będzie w głównej mierze na sferę marketingowo-sprzedażową, chociaż bardzo interesuje nas uwzględnienie całościowego spojrzenia na funkcjonowanie biznesu e-commerce.

Ale to nie pierwszy raport, który przygotowuje firma Semcore! Poprzednio problematyka dotyczyła ich codziennej pracy, czyli pozycjonowania stron internetowych. Ocenili to, w jaki sposób pozycjonują się liderzy branży e-commerce. Rezultaty są dostępne pod adresem: https://semcore.pl/raport-seo-jak-dzialaja-polscy-liderzy-ecommerce/

Bieżące śledzenie zachodzących zmian w branży, analiza prowadzonych działań, audyty i raporty mają dla Semcore fundamentalną wartość. Z tego powodu gromadzą różne dane i rozmawiają z ekspertami. Wspierają środowisko naukowe i uczą się od niego. 


A jeśli interesują Was kwestie i eventy związane z e-commerce, to koniecznie zajrzyjcie tutaj!


📢 Zapraszamy także do naszych grup:

➡ Social Media Jobs ➡ https://bit.ly/2GB5MXs
➡ Advertising/PR Jobs ➡ https://bit.ly/1Puw3z5
➡ Marketing – Pierwsza Praca ➡ https://bit.ly/2F6uQU3
➡ Rocket Jobs > 10K ➡ https://bit.ly/2AkLuMn
➡ Sprzedaż cała Polska ➡ https://bit.ly/2RMpMIG
➡ Design cała Polska ➡ https://bit.ly/2JOIkFI
➡ Marketing, e-commerce, SEO/SEM ➡ http://bit.ly/32uFhsq
➡ Rocket Community ➡ https://bit.ly/2PQofkI

🚀 na nasz fanpage: ➡ https://www.facebook.com/RocketJobsPolska

💪 na naszego LinkedIna: ➡ https://www.linkedin.com/company/rocket-jobs

😎 oraz na naszego Instagrama: ➡ https://www.instagram.com/rocketjobspolska

Content marketing specialist

Content marketing specialist w RocketJobs.pl w latach 2020-2021.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze