EkoBox – nowość od InPost i Modivo

EkoBox - nowość od InPost i Modivo

Ruszył pierwszy w Polsce system zamkniętego obiegu opakowań wielokrotnego użytku. InPost jest liderem wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie, a platforma MODIVO międzynarodowym sklepem online z modą. Obie firmy, po okresie testów, wdrażają produkcyjną wersję zamkniętego obiegu opakowań EkoBox InPost.

Co to jest EkoBox InPost?

To koncept ekologicznych opakowań wielokrotnego użytku i pierwszy w Polsce system wtórnego obiegu opakowań dla e-sklepów. EkoBox InPost możemy wykorzystać ponownie. Dzięki takiemu rozwiązaniu wszyscy możemy nawet kilkukrotnie ograniczyć liczbę wyrzucanych kartonów. InPost udostępni możliwość dołączenia do programu EkoBox każdemu odpowiedzialnemu podmiotowi z branży e-commerce, który chce zadbać o środowisko naturalne i ograniczyć ilość generowanych odpadów.

Motywacją do powstania tego konceptu był fakt, że codziennie miliony kartonowych opakowań, po dokonanych zakupach internetowych trafia na śmietnik. Dzięki EkoBoxom zatem możemy się przyczynić do dbania o planetę. Pudełka EkoBox powstały przy współpracy z duńską firmą ReZIP.

Z usługi EkoBox, od czerwca będą mogli korzystać klienci sklepu internetowego MODIVO.

Przez kilka ostatnich miesięcy wspólnie z naszym partnerem testowaliśmy opakowania wielokrotnego użytku EkoBox. Teraz mogę potwierdzić, że testy wypadły więcej niż pozytywnie, a system EkoBox spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem naszych klientów. Dlatego już teraz zdecydowaliśmy się wprowadzić nasz zamknięty system obrotu opakowaniami wielokrotnego użytku na pełną skalę. Robimy to dlatego, że rosnąca popularność zakupów on-line przyczynia się do wzrostu ilości używanych opakowań, a w konsekwencji odpadów. Z roku na rok można zaobserwować, jak szybko rozwija się branża e-commerce i jaka będzie jej skala w przyszłości. Odpowiedzialnością branży powinno być podejmowanie działań w tym obszarze. Właśnie dlatego, w trosce o ochronę środowiska i zmniejszenie ilości odpadów po opakowaniach, InPost wprowadza system pełnego recyklingu opakowań oraz wielokrotnego ich wykorzystania. Dzięki używaniu EkoBox, możemy nawet dziesięciokrotnie ograniczyć ilość kartonu w obiegu, a tym samym znacznie zmniejszyć ilość odpadów. EkoBox jest zrobiony z ekologicznego kartonu w pełni nadającego się do recyklingu. Posiada certyfikat FSC®, który świadczy o wykorzystaniu certyfikowanych surowców w procesie produkcji opakowań. Program ten opiera się na zasadach zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnych praktyk stosowanych w odniesieniu do gospodarki leśnej oraz na zasadach umożliwiających śledzenie handlu i produkcji produktów z drewna pochodzących z certyfikowanych lasów. Stworzenie zamkniętego systemu obiegu opakowań wymaga ścisłej współpracy formy logistycznej i sprzedawcy. InPost jako jedyna firma w Polsce, ma możliwość zaoferowania takiego rozwiązania na ogólnokrajową skalę dzięki sieci blisko 17 tysięcy Paczkomatów®. Chciałbym potwierdzić, że w odpowiedzi na prośby klientów, którzy także chcieliby korzystać z EkoBox, udostępnimy możliwość dołączenia do programu EkoBox, każdemu odpowiedzialnemu podmiotowi z branży e-commerce, który chce włączyć się w ograniczenie ilości odpadów generowanych przez branżę. Ograniczenie, tworzonych przez naszą cywilizację gór śmieci, to wyzwanie z którym musimy poradzić sobie jak najszybciej – podkreśla Rafał Brzoska, prezes InPost.

MODIVO jest pierwszym sklepem internetowym, który udostępnił swoim klientom możliwość skorzystania z EkoBoxów. Firma podkreśla, że inicjatywa została pozytywnie przyjęta przez klientów.

Zobaczcie także: InPost został strategicznym sponsorem Polskiej Reprezentacji w piłce nożnej

EkoBox w MODIVO

Aby skorzystać z tej opcji na platformie MODIVO, dokomując zakupu i wybierając Paczkomat, klient będzie mógł wybrać opcję opakowania zwrotnego EkoBox, która to w trakcie trwania promocji bedzie darmowa. Następnie zamówienie zostanie spakowane i wysłanie. Konsument, po odebraniu zamówienia z Paczkomatu InPost i wyjęciu zamówienia, będzie mógł złożyć opakowanie i zwrócić w dowolnym Paczkomacie, jednocześnie skanując kod zwrotu, który znajduje się na opakowaniu.
Kiedy opakowanie wróci do sklepu, zostanie poddane weryfikacji jakościowej i oczyszczeniu, a potem będzie ponowne użyte przez MODIVO.

To jednak nie wszystko. Wprowadzenie opakowania i usługi EkoBox na rynek będzie połączone z kampanią edukacyjną. Wraz z marką MODIVO przeprowadzonych zostanie szereg działań w social mediach i z Influencerami. Więcej informacji o EkoBox znajduje się na inpost.pl/ekobox.

Co sądzicie o tym pomyśle?

______________________________________________________________________________________________________________

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze