Ekomarketing Volkswagena – marka posadzi ponad 8 hektarów lasów w Polsce

Ekomarketing Volkswagena – marka posadzi ponad 8 hektarów lasów w Polsce

Działania w zakresie ekomarketingu Volkswagena sprawiły, że w Polsce przybędzie 50 tys. drzew! Będą one sadzone m.in. w miejscach, gdzie wystąpiły katastrofy naturalne. To nie pierwsza tego typu akcja. Wcześniej drzewa sadziła m.in. marka Davines.

Zostań opiekunem Gapcia! 🐶

Aplikuj

Nasadzenia drzew planowane w Polsce przez Volkswagena to element akcji marki, dzięki któremu ma zostać zrekompensowana emisja dwutlenku węgla z samochodów przeznaczonych do testów dziennikarskich. Warto wiedzieć, że brand chce osiągnąć pełną neutralność klimatyczną i systematycznie wypełnia założenia swojej strategii Way to Zero.

Na początku 2021 roku uruchomiliśmy projekt, który zakłada kompensację śladu węglowego naszego parku dziennikarskiego. Po każdym teście dziennikarskim samochodu marki Volkswagen napędzanego silnikiem spalinowym, czyli zarówno samochodu spalinowego, jak i hybrydy typu plug-in, dziennikarz może wybrać jedną z trzech lokalizacji w Polsce, w których ślad za testem zasadzimy 70 drzew – wyjaśnia w rozmowie z agencją Newseria Biznes Hubert Niedzielski, kierownik ds. PR marki Volkswagen.

Ekomarketing Volkswagena
Fot.: Unsplash@kazuend

Gdzie zostaną posadzone drzewa w ramach ekomarketingu Volkswagena?

Lokalizacje zostały wyselekcjonowane przez Volkswagena przy współpracy z Polskim Związkiem Zrzeszeń Leśnych.

  • Czarnowo na Kaszubach,
  • Ryboły niedaleko Puszczy Knyszyńskiej i Białowieskiej,
  • Zawoja pod Babią Górą.

Jak będzie realizowana ta akcja? Dziennikarze testujący samochody marki, które są napędzane silnikiem spalinowym będą mogli wybrać jedną spośród wymienionych lokalizacji, gdzie zostanie zasadzonych 70 drzew.

Ekomarketing Volkswagena to odpowiedź na realizację celów klimatycznych zawartych w porozumieniu paryskim. Według nich brand do 2050 r. chce osiągnąć pełną neutralność węglową. Już teraz w ofercie marki pojawia się coraz więcej samochodów elektrycznych.

Dane przytaczane przez Komisję Europejską wskazują, że transport drogowy stanowi 1/5 emisji gazów cieplarnianych w Unii Europejskiej. Co ciekawe, aż ponad 50% pochodzi z samochodów osobowych i niestety w 2019 roku średni poziom emisji z nowych samochodów wzrósł do 118,5 g.


Źródło informacji: Newseria.pl

Źródło zdjęcia głównego: Unsplash@Geran de Klerk

Starszy redaktor projektów specjalnych w Burda Media Polska

Redaktor naczelna RocketSpace.pl w latach 2021-2022.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze