Goni was deadline? Powstała kawiarnia, dzięki której dotrzymalibyście każdego terminu w pracy

Goni was deadline? Powstała kawiarnia, dzięki której dotrzymalibyście każdego terminu w pracy

Odkładanie wszystkiego na później, czyli inaczej prokrastynacja to problem coraz większej liczby osób, szczególnie jeśli pracują one jako freelancerzy. Prawdą jest fakt, zdarza się ona nie tylko u osób tworzących treści czy grafików, ale to właśnie im naprzeciw wyszła jedna z tokijskich kawiarni. Dzięki temu, że twórcy będą w niej przebywać, żaden deadline im niegroźny. Jak to działa?

Zostań opiekunem Gapcia! 🐶

Aplikuj

Jak działa lokal Manuscript Writing Café?

Lokal leży w dzielnicy Kōenji i w swe progi zaprasza tylko osoby, które tworzą treści, a przy tym mają nad sobą goniące terminy. Mówi to wprost właściciel konceptu jest Takura Kawai: Manuscript Writing Cafe dopuszcza tylko osoby, które mają przed sobą termin pisania! Ma to na celu utrzymanie skupienia i napiętej atmosfery w kawiarni! Dziękuję za wyrozumiałość.

Opłaty za korzystanie z kawiarni są uzależnione od czasu, jaki w niej spędza twórca. Musi być to jednak minimum 30 minut. Co ciekawe, klienci mogą wnosić własne jedzenie i napoje, a nawet zamawiać je z zewnątrz. Surowe przepisy dotyczą jedynie samego procesu pisania.

Przy stolikach na zewnątrz można też pracować w towarzystwie swojego pupila. Można też palić.

Zasady korzystania z Manuscript Writing Cafe

Od razu przy wejściu klient kieruje się do recepcji, gdzie musi podać, ile słów ma napisać oraz w jakim czasie. Potem co godzinę podchodzi do niego pracownik lokalu i pyta o postępy pracy. Co ciekawe, klienci mogą wybierać różne opcje tego, w jaki sposób pracownik ma zwracać uwagę twórcy – od agresywnej formy po tę łagodną. Kawiarni nie można opuścić do momentu zrealizowania podanych przy wejściu założeń.

To ciekawe rozwiązanie nie tylko dla pisarzy, lecz również dla chociażby dziennikarzy, copywriterów tłumaczy, jak również osób zajmujących się grafiką.

Co sądzicie o tym pomyśle? Chcielibyście, aby takie miejsca pojawiały się w polskich miastach?

________________________________________________________________________________________________

Źródło zdjęcia głównego: Unsplash@micheile dot com

Starszy redaktor projektów specjalnych w Burda Media Polska

Redaktor naczelna RocketSpace.pl w latach 2021-2022.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze