Ile można zarobić pracując jako social media manager? Nawet 8 tys. zł

Ile można zarobić pracując jako social media manager? Nawet 8 tys. zł

W aktualnym milenium media społecznościowe wkomponowały się jako nieodłączny element codziennego życia wielu osób. Potrafimy spędzać całe godziny na przeglądaniu Facebooka, Instagrama lub Tiktoka, ale czy każdy ma świadomość, że można na tym również zarabiać? Najnowszy odcinek kanału „Do roboty”, na którym poruszane są kwestie zawodowe, wprowadza widza w tajniki pracy social media managera na przykładzie pracowników portalu Rocketjobs.

Jak wygląda praca social media managera?

Social media zdominowały nasze codzienne życie, dlatego nikogo raczej nie zaskoczy, że z czasem przybrały one również formę zarobkową. Nad firmowymi kanałami na Facebooku, Instagramie czy Twitterze pieczołowicie czuwają zastępy pracowników, którzy planują publikowane treści oraz moderują lokalną społeczność. Każde przedsiębiorstwo ma swoją indywidualną specyfikę, jednak w przypadku Rocketjobs poszczególne media są przyporządkowane konkretnym pracownikom. Przejmując dany profil poświęcasz mu się w pełni, dążąc do ciągłego doskonalenia i rozwoju jego zasięgu.

Co robi social media manager w RocketJobs.pl?

W materiale na kanale „Do roboty” poznajemy  Artura, który jest odpowiedzialny za rocketowe grupy na Facebooku i kanał YouTube, oraz Manię – specjalistkę ds. TikToka i Instagrama. W wywiadzie z Wojtkiem Kaczmarczykiem opowiedzieli najistotniejsze szczegóły swojej pracy. Z nagrania dowiadujemy się, jak tworzyć angażujące posty, które dotrą do możliwie jak największej grupy odbiorców oraz dlaczego w tej branży tak ważna jest empatia. Poznajemy również niuanse powstawania nowych trendów w mediach społecznościowych, w tym także na TikToku. Odcinek prezentuje, czym naprawdę wyróżnia się praca na Facebooku, a także, czy opieka nad TikTokiem, to rzeczywiście tylko „siedzenie w telefonie”.

W odcinku padają też konkretne kwoty, jeśli chodzi o wynagrodzenie! Każdy, kto chciałby się przekonać, na czym polega praca z mediami społecznościowymi oraz, czy jest ona warta zarobków w granicach od 5500 do 8000 zł brutto, powinien zapoznać się z tym materiałem! Przekonajmy się, przed jakimi wyzwaniami stają social media managerowie, a także jakie jeszcze pasjonujące zawody możemy znaleźć na kanale „Do roboty”!

________________________________________________________________________________________________

Źródło zdjęcia: Unsplash @Alexander Shatov

 

Redaktorka

Z wykształcenia filolog języka francuskiego, jednak od najmłodszych lat emocjonalnie związana z dziennikarstwem i działalnością literacką. Interesuje się szerokim wachlarzem tematycznym, zaczynając od kwestii językowych, kulturowych i społecznych, poprzez finanse i ekonomię, aż po naukę i prawo. Można powiedzieć, że w życiu podąża za iście renesansową definicją bycia "humanistą".

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze