Ile zarabia content marketing specialist?

Ile zarabia content marketing specialist?

Jeśli się zastanawiacie, ile zarabia content marketing specialist, to od razu musimy wam wytłumaczyć, że samo określenie tego stanowiska jest bardzo szerokie i pensja jest uzależniona od tego, jakie wymagania są na nim stawiane, oraz czy zajmuje się tworzeniem treści w jednej firmie, z którą jest związany umową o pracę, czy też stawia na bycie freelancerem.

Do zadań content marketera należy przede wszystkim tworzenie wartościowych treści, które będą zwracały uwagę odbiorców, jak również wspomagały serwisy i blogi w pozycjonowaniu w wyszukiwarce.

Content marketing specialist często może odpowiadać także za e-mail marketing, jak również za materiały umieszczane w social mediach.

Zadania nie zamykają się jedynie w digitalu. Content marketer może także tworzyć teksty umieszczane na ulotkach czy plakatach. Poza tym, do jego obowiązków może należeć także opracowywanie np. prezentacji.

Jak zostać content marketing specialistą?

Na pewno studia humanistyczne mogą pomóc w tym zawodzie, ale wcale nie jest powiedziane, że nie można się skutecznie przebranżowić i zostać content marketing specialistą po studiach technicznych. Ważna jest znajomość zasad poprawnej pisowni oraz sumienne podchodzenie do powierzonych zadań. Wiadomo, że nie musimy być alfą i omegą w każdej dziedzinie, ale liczy się tutaj również umiejętność poprawnego i sumiennego researchu. Pomocne są również kursy m.in. kreatywnego pisania oraz branżowe, marketingowe poradniki.

Content marketing specialist – zarobki

Oczywiście, jak w każdym zawodzie, zaczynamy karierę od bycia juniorem. Jak wynika z analizy widełek podanych w ogłoszeniach na Rocket Jobs, na tym etapie ścieżki zawodowej, pensja może się wahać pomiędzy 4100 a 6500 zł brutto. Z kolei osoby mające więcej niż 2 lata doświadczenia, mogą liczyć na wynagrodzenie w zakresie 4250-9100 zł brutto. Na rynku można też spotkać znacznie wyższe stawki, ale podajemy wam tylko uśrednione pensje. Wiele zależy od firmy i chociażby miejsca jej działania.


Źródło zdjęcia głównego: Unsplash@Christin Hume

Starszy redaktor projektów specjalnych w Burda Media Polska

Redaktor naczelna RocketSpace.pl w latach 2021-2022.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze