Ile zarabia social media manager?

Ile zarabia social media manager?

Social media manager to osoba, której zadania tak naprawdę nie są jasno określone. Ogólnie, jak sama nazwa wskazuje, zajmuje się działaniami w social mediach. Więc ile zarabia social media manager?

Obowiązki social media managera

Social media manager może odpowiadać za wybrane kanały, jak również za wszystkie jednocześnie, tj. Instagram, Facebook, Twitter, TikTok, YouTube, LinkedIn, Pinterest. Wiele zależy od tego, jak do jego zadań podchodzi firma, z jakiej branży jest i jaką ma wielkość. W ramach jego pracy leży jednak szeroko rozumiana komunikacja marketingowa, dlatego też ważne jest, aby posiadał nie tylko wiedzę techniczną, ale również tę z zakresu marketingu, socjologii i psychologii oraz analityki.

Czy do wykonywania tego zawodu są potrzebne studia kierunkowe? Tak naprawdę nie. Oczywiście studia na kierunku filologia polska czy dziennikarstwo będą przydatne przy tworzeniu angażujących i poprawnych językowo copy, ale nie są one niezbędne, ponieważ osoby studiujące inne kierunki również mogą doskonale władać słowem:)

Warto także postawić na kursy rozwijające kompetencje social media managera.

Poza tym osoba na tym stanowisku powinna być komunikatywna, ponieważ musi wchodzić w interakcje z użytkownikami. Tutaj też od razu trzeba zaznaczyć, że social media nie umierają po godzinie 17, więc praca social media managera często odbywa się w niestandardowych godzinach. Jak więc wyglądają zarobki social media managera i czy warto wiązać przyszłość z tym zawodem?

Social media manager zarobki

Zarobki social media managera są uzależnione od etapu ścieżki kariery, zakresu obowiązków oraz danej firmy. Na podstawie analizy ogłoszeń umieszczonych na Rocket Jobs ustaliliśmy, że najniższa pensja junior social media managera wynosi: ok. 3300 zł, a najwyższa 4700 zł brutto. Z kolei senior social media manager może zarabiać od 8 do ok. 10 tys.

Czy wiążecie swoją przyszłość z tym zawodem? Zobaczcie: Social media manager – czym się zajmuje i jak nim zostać?


Źródło zdjęcia głównego: Mat. własne

Starszy redaktor projektów specjalnych w Burda Media Polska

Redaktor naczelna RocketSpace.pl w latach 2021-2022.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze