Instagram Reels – nowości w edycji filmów

Instagram Reels - nowości w edycji filmów

Instagram ogłosił plany wprowadzenia rewolucyjnych zmian w dotychczasowym systemie tworzenia wideo i Instagram Reels. Obie formy wstawiania filmów zostaną zintegrowane do jednej, wspólnej zakładki, ale to nie koniec innowacji!

Instagram w 2022 roku przekroczył próg 2 miliardów użytkowników. Swój sukces zawdzięcza w dużej mierze wychodzeniu naprzeciw oczekiwaniom odbiorców. 21 lipca b.r. zapowiedział udostępnienie do użytku internautów nowych funkcji i możliwości. Co tym razem przygotowano?

Nowości na Instagramie latem 2022

Za największą zmianę uważa się powszechnie rewolucję w dziedzinie mat. video publikowanych na platformie. Dotychczas wyróżniano dwie odrębne formy wstawiania filmów. Była to postać wideo, załączonego do posta oraz reelsa- z reguły krótkiego filmiku, którego wybór sugerowała innym użytkownikom sama platforma. Obecnie trwają prace nad implementacją zmian do owej struktury, w wyniku których, zarówno wideo, jak i rolki zostaną połączone w nowej, usprawnionej, wspólnej zakładce. Warunkiem jest wyłącznie długość filmów, która nie będzie mogła przekraczać 15 minut, żeby zostać odpowiednio zakwalifikowana jako reels, a tym samym również rekomendowana przez Instagram. Klasyfikacja wcześniejszych filmów, dostępnych na profilach internautów, nie ulegnie zmianie.

Zobacz także: TikTok Inventory Filter – platforma wprowadza nowość, która zrewolucjonizuje działania marketingowe?

Instagram – nowe funkcje edycji reelsów

Ponadto, Instagram zamierza rozbudować możliwości swojego wewnętrznego edytora wideo o nowe funkcje. Na platformie społecznościowej zadebiutują: 

  • Templates– szablony ułatwiające tworzenie filmików przy użyciu gotowej osi czasu, dodając do niej swoje własne filmy, zdjęcia i efekty dźwiękowe.
  • Dual– forma nagrywania symultanicznego, pozwalająca prezentować jednocześnie gotowy film wraz z własną reakcją lub komentarzem na niego.
  • Remix for photos– rozszerzenie o zdjęcia funkcji modyfikowania publicznie dostępnych zasobów na Instagramie .
  • Expanded Remix layouts– nowe opcje dodawania komentarza lub reakcji we własnych remiksach cudzych filmów lub zdjęć.
  • Add your clip– możliwość zamieszczenia własnego komentarza na końcu istniejącego reelsa.

Warto zaznaczyć, że remiksom będzie można poddawać tylko treści, które są dostępne publicznie dla wszystkich użytkowników.

Łatwo zauważyć, że poczynione modyfikacje upodabniają filmowe funkcje platformy do dostępnych na TikToku lub w popularnych edytorach rolek, takich jak InShot lub iMovie. Dzięki temu Instagram w dalszym ciągu nie ustępuje należnej pozycji w wyścigu o serca internautów.

Ponadto, Instagram nadal pozostaje konkurencyjny, jeśli chodzi o działania marketingowe. Dzięki zastosowanym ulepszeniom ułatwia tworzenie atrakcyjnych dla użytkowników treści oraz sprzyja zwiększeniu ich zasięgów.

________________________________________________________________________________________________

Źródło: Materiały prasowe Instagrama

Źródło zdjęcia: Unsplash@Alexander Shatov

 

Redaktorka

Z wykształcenia filolog języka francuskiego, jednak od najmłodszych lat emocjonalnie związana z dziennikarstwem i działalnością literacką. Interesuje się szerokim wachlarzem tematycznym, zaczynając od kwestii językowych, kulturowych i społecznych, poprzez finanse i ekonomię, aż po naukę i prawo. Można powiedzieć, że w życiu podąża za iście renesansową definicją bycia "humanistą".

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze