Instagram Reels w Polsce – sprawdź, czy już masz tę nową funkcję na Instagramie

Instagram Reels w Polsce - sprawdź, czy już masz tę nową funkcję na Instagramie

Instagram Reels to nowa funkcja na Instagramie, o której głośno się mówi od maja. Do tej pory tylko część użytkowników w Polsce mogła z niej korzystać. Od wczoraj więcej instagramowiczów może używać tej funkcji. Sprawdźcie, czy możecie zaktualizować aplikację i czy już widzicie u siebie opcję robienia Instagram Reels.

Co to są rolki na Instagramie?

Rosnąca popularność m.in. TikToka sprawiła, że twórcy aplikacji Instagram zaczęli coraz śmielej eksperymentować z wprowadzaniem innowacji w zakresie tworzenia filmików. Instagram Reels jest więc nowym formatem video, który proponuje platforma. Dzięki niemu może znacząco wzrosnąć zainteresowanie kanałem. Kreatywne osoby na pewno zobaczą w nim potencjał na przyciągnięcie nowych obserwatorów, a reklamodawcy nowe możliwości promocji.

Materiał stworzony za pomocą Instagram Reels może mieć 15, 30 albo 60 sekund. W trakcie jego tworzenia mamy do wyboru dźwięki, efekty specjalne oraz muzykę.

Na początku rolki na pewno będą się cieszyć szczególnym zainteresowaniem użytkowników, ponieważ jest to nowość, której jesteśmy ciekawi. Dlatego jeśli tylko macie pomysł na ich tworzenie, to nie czekajcie, tylko je publikujcie – im mniej póki co rolek, tym być może łatwiej będzie się Wam wybić w społeczności.

Jak zrobić Instagram Reels?

Nareszcie również użytkownicy w Polsce doczekali się możliwości tworzenia rolek na Instagramie. Nową funkcję znajdziecie przechodząc do aparatu z pozycji aplikacji. Aby utworzyć Instagram Reels możecie wykorzystać materiał, który już wcześniej nagraliście i macie na swoim telefonie, lub nagrać nowy.
Po wyborze materiałów, możemy przejść do dodawania efektów, np. stworzonej przez siebie muzyki, lub tej dostępnej w bibliotece Instagrama. Dodatkowo możemy m.in. spowalniać i przyspieszać efekty dźwiękowe.
Poza tym do dyspozycji mamy też filtry AR, jak również opcję opóźnienia nagrywania. Naprawdę jest co odkrywać podczas tworzenia Instagram Reels.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Rocket Jobs (@rocketjobspolska)


Gotową rolkę możemy opublikować na InstaStories oraz umieścić ją na feedzie. Poza tym, znajduje się ona w nowym katalogu na naszym profilu.
Co ciekawe, w Instagram Reels również można dodawać współtwórców, jak to ma miejsce w kolejnej nowości od Instagrama, która pojawiła się w październiku 2021 – Collab – czyli możliwości wspólnego tworzenia postów, gdzie statystyki zliczają się od wszystkich osób, u których materiał się wyświetla.

 


Źródło zdjęcia głównego: Zdjęcie autorstwa Lisa z Pexels

Starszy redaktor projektów specjalnych w Burda Media Polska

Redaktor naczelna RocketSpace.pl w latach 2021-2022.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze