Czy warto ryzykować, planując karierę? Poznaj trzy inspirujące historie

Czy warto ryzykować, planując karierę? Poznaj trzy inspirujące historie fot. Transcom

Sukces zawodowy jest marzeniem wielu z nas. Często jednak droga do jego osiągnięcia jest pełna wyzwań i wymaga podjęcia trudnych decyzji. Poznaj inspirujące historie osób z Transcom i przekonaj się, że niezależnie od tego, w jakim punkcie swojej kariery jesteś, zawsze jest to dobry moment na rozwój i szukanie swojego miejsca.

Poznaj Adama, Agnieszkę i Fabiana. To, co ich łączy, to zupełnie różne początki kariery zawodowej, odwaga do podjęcia wyzwań i determinacja w dążeniu do osiągnięcia swoich celów.

Historia Adama to klasyczny przykład poszukiwania swojego miejsca i weryfikowania planów.

Adam ukończył Game and Interactive Media Design na Cambridge University i po 20 latach pobytu w Anglii zdecydował się na rok wrócić do ojczyzny, napisać grę i odnieść sukces. Jednak już po 3 dniach okazało się, że to jednak nie jest coś, co chce robić. Zaraz potem znalazł zatrudnienie w jednej z lokalnych szkół językowych, w której nauczał przez 2 lata, w międzyczasie nauczając także indywidualnie.

Po jakimś czasie pojawiło się wypalenie i zaczął przyglądać się pracy swojej partnerki, z którą mieszkał. Zdecydował się aplikować do Transcom na stanowisko specjalisty ds. obsługi klienta z j. angielskim. Zakładał, że współpraca z Transcom będzie raczej tymczasowa.

Wykorzystując posiadane doświadczenie w branży, szybko wdrożył się do zawodu. Wiedział jak odnaleźć się w pracy na systemach i chociaż nie planował awansu, odczuwał wewnętrzną potrzebę optymalizacji swoich zadań. Dzięki swojemu zapałowi do pracy i dużym pokładom energii już po 2 miesiącach wdrażał nowych pracowników. A po pół roku z sukcesem aplikował na stanowisko Sales Support Specialist.

Wykorzystując posiadane doświadczenie w branży, zdobyte jeszcze w Anglii, szybko zauważono moje umiejętności, dano mi możliwość awansu i czuję się doceniony. Pomimo tego, że nowe stanowisko jest dla mnie czymś zupełnie nowym, stale otrzymuję wsparcie i mogę liczyć na swój zespół. Tak więc, nie patrz na innych i rób swoje!

mówi Adam Maćkowiak, Sales Support Specialist w Transcom.

Transcom pokazał mi, że praca nie musi być stresująca.

Agnieszka z zawodu jest nauczycielką. Od zawsze lubiła nauczać, a dzięki wyjątkowo silnej motywacji już po siedmiu latach uzyskała tytuł nauczyciela dyplomowanego. Oprócz standardowych obowiązków prowadziła wiele projektów (np. Erasmus), stronę internetową, czy organizowała wycieczki szkolne. To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie wyjątkowa energia, która w niej drzemie. I chociaż wydawało się, że praca w szkole daje jej satysfakcję, to po jakimś czasie okazało się, że godzin lekcyjnych jest coraz mniej, co popchnęło ją do tego, by poszukać nowej pracy. Takiej, której nie będzie zabierać do domu.

Spodobało mi się w ogłoszeniu słowo „weryfikacja”. Jestem osobą, która lubi przyglądać się rzeczom wnikliwie, a ulepszanie daje mi frajdę. Do tego bardzo lubię język niemiecki, dlatego koniecznie chciałam dostać pracę w Transcom

–  mówi Agnieszka Adamaszek, Business Managerka w Transcom.

Aby dołączyć do naszego zespołu jako specjalista ds. obsługi klienta z j. niemieckim, przeprowadziła się do Gdańska. Z tego względu otrzymała dodatek relokacyjny. Jak sama mówi, praca w Transcom okazała się być o wiele mniej stresująca niż praca w szkole. Agnieszka bardzo szybko pokazała, że jest osobą, której zależy na jakości. Już od samego początku wspierała zespół, dzieliła się swoimi spostrzeżeniami i proponowała rozwiązania.

Jej postawa została dostrzeżona i już po 3 miesiącach została trenerem. Projekt się rozwijał. W tym czasie prowadziła też dodatkowe zajęcia językowe dla konsultantów, aby po ponad 2 latach z sukcesem aplikować na stanowisko Business Managerki, które obejmuje po dziś dzień. Jak sama mówi: Jeśli czujesz w pracy, że jest to twoje miejsce, że ludzie są ci przychylni – angażuj się, będzie tylko lepiej.

Aplikuj, nie masz nic do stracenia.

Fabian, czyli nasz ostatni bohater, ukończył Technikum Informatyczne, ale ze względu na wiele lat spędzonych w Niemczech posługuje się także płynnie językiem niemieckim. Wcześniej pracował w innej organizacji, gdzie obsługiwał klientów w języku niemieckim, jednak ze względu na chęć zmiany zaczął rozglądać się za nowym miejscem pracy i tak trafił do Transcom.

Po pół roku pracy z klientami z sukcesem wziął udział w rekrutacji na stanowisko Regional IT. Od kiedy pamięta, lubił bawić się ze sprzętem komputerowym i aplikacjami. Dzisiaj do jego obowiązków należy wspieranie pracowników w obszarze IT, zamawianie i konfigurowanie sprzętu oraz przygotowywanie go zgodnie z wytycznymi klienta. 

Jeśli czujesz, że dane stanowisko jest stworzone dla ciebie, aplikuj! Nie masz nic do stracenia, a twoje życie może stać się lepsze

– mówi Fabian Helwich, Regional IT w Transcom.

Napisz swoją historię z Transcom!

To tylko trzy historie naszych pracowników, a jest ich zdecydowanie więcej! Koniecznie poznaj oferty pracy w Transcom i aplikuj do nas, wspólnie napiszmy twoją historię. Kto wie? Być może już wkrótce zostaniesz Business Managerem(-ką)!

Dowiedz się o nas więcej na: www.transcom.com/pl/kariera

Senior Recruitment Marketing Specialist

Specjalista w obszarze marketingu rekrutacyjnego z kilkuletnim doświadczeniem w prowadzeniu procesów rekrutacyjnych. Ściśle współpracuje z zespołem Talent Acquisiton, opracowuje strategie rekrutacyjne na podstawie analizy danych, tworzy content i materiały reklamowe. Prywatnie pasjonat nowych technologii i Honorowy Dawca Krwi.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze