Jak wygląda praca projektanta… LEGO? Zobaczcie pierwszy odcinek cyklu video: Zawód Inżynier

Jak wygląda praca projektanta... LEGO? Zobaczcie pierwszy odcinek cyklu video: Zawód Inżynier

22 czerwca ruszył nowy cykl video „Zawód inżyniera”. Projekt ten powstał we współpracy portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl – oraz Tomasza Rożka z kanału Nauka. To lubię. Celem cyklu jest pokazanie zawodów inżynieryjnych od kuchni. Przygotowano 10 odcinków, w których bohaterowie będą opowiadali o swojej codziennej pracy, zdradzając trendy i nowinki, ale też różne oblicza zawodu inżyniera. Narratorem cyklu jest dr Tomasz Rożek – fizyk, dziennikarz i wieloletni popularyzator nauki, znany z kanału Nauka. To Lubię na platformie YouTube.

W pierwszym odcinku możemy usłyszeć tajniki pracy… projektantki LEGO (!) Oli Mireckiej. Jak wygląda projektowanie popularnych klocków? Okazuje się, że testują je… dzieci! Najmłodsi są zapraszani do siedziby LEGO, żeby się pobawić zestawami. Sprawdźcie w poniższym materiale, co jeszcze zdradza projektantka LEGO.

To jednak nie wszystko. Tomasz Rożek zdradza też ciekawostki na temat klocków LEGO – czy ich liczba niedługo przewyższy liczbę ludzi na świecie?

Zobaczcie także: Jak wyglądają realia pracy w branży finansowej? Sprawdźcie w nowym cyklu video: „Porozmawiajmy o finansach”

Poszczególne odcinki cyklu trwają od 6 do 10 minut. Każdy z nich będzie miał swoją premierę co tydzień na kanale Nauka. To lubię oraz na YouTube i w mediach społecznościowych RocketJobs.pl. Możecie się w nich spodziewać takich gości, jak np. Maciej Cader, inżynier z zakresu automatyki i pomiarów w Przemysłowym Instytucie PIAP czy Adam Kowalczyk, fizyk medyczny w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej Curie, oraz wiele innych.

________________________________________________________________________________________________

Źródło zdjęcia głównego: YouTube

 

Starszy redaktor projektów specjalnych w Burda Media Polska

Redaktor naczelna RocketSpace.pl w latach 2021-2022.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze