Jak wyglądają realia pracy w branży finansowej? Sprawdźcie w nowym cyklu video: „Porozmawiajmy o finansach”

Jak wyglądają realia pracy w branży finansowej? Sprawdźcie w nowym cyklu video:

RocketJobs.pl wspólnie z Bussines Insider Polska rozpoczął emisję serii filmów, w której eksperci z różnych obszarów branży finansowej przedstawiają kulisy pracy w swojej profesji. Wywiady prowadzi dziennikarz Marcin Lis.

Zastanawiacie się, czy praca w finansach ma przyszłość? A może nie wiecie, w jakich sektorach najlepiej jej szukać? I czy w ogóle niektóre stanowiska nie brzmią dla Was mało zrozumiale? Te i inne wątpliwości rozwieją goście cyklu rozmów o finansach współorganizowanego przez RocketJobs.pl i Business Insider Polska.

W serii wywiadów biorą udział znane osoby ze świata finansów, m.in. Robert Błaszczyk – Dyrektor ds. Klientów Strategicznych w Cinkciarz.pl, Dorota Sierakowska – Commodity Analyst w Domu Maklerskim BOŚ oraz wiele, wiele innych.
Celem wywiadów jest przybliżenie widzom specyfiki pracy w danej kategorii, oczekiwań stawianych przed kandydatami i możliwej ścieżki kariery.

W ostatnich miesiącach wprowadziliśmy na nasz jobboard oferty z kategorii finanse. To obszar szczególnie podatny na zachodzące na rynku zmiany. Pod wpływem wdrażania nowych technologii część zawodów znika, pojawiają się nowe, zmienia się też sama specyfika pracy – mówi Artur Leśniak, Marketing Manager RocketJobs.pl. Poprzez cykl wywiadów z praktykami z branży chcemy pokazać młodym ludziom, jak i doświadczonym, myślącym o rozwijaniu kariery w tym sektorze, jak od kuchni wygląda praca w zawodach finansowych. Jako portal pracy przyszłości mamy misję edukacji naszych kandydatów, pragniemy im zaprezentować przyszłość pracy w finansach i możliwości jakie na nich czekają – dodaje.

Za produkcję formatu odpowiada zespół Business Insider Polska oraz Ringer Axel Springer.

Cykl „Rozmowy o finansach” rozpoczyna wywiad z Kamilem Sobolewskiem, głównym ekonomistą Pracodawców RP. Z materiału dowiemy się m.in., jak dzieli się rynek pracy w finansach, co oferuje i jakie są jego perspektywy w poszczególnych dziedzinach.

Kolejnych odcinków szukajcie co tydzień na Business Insider oraz na YouTube i w kanałach społecznościowych marki RocketJobs.pl.

________________________________________________________________________________________________________________

Źródło zdjęcia głównego: Unsplash@Hunters Race

Starszy redaktor projektów specjalnych w Burda Media Polska

Redaktor naczelna RocketSpace.pl w latach 2021-2022.

Reklama Women in Tech

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze