Jakie predyspozycje warto posiadać, aby odnieść sukces zawodowy w funduszach inwestycyjnych?

Jakie predyspozycje warto posiadać, aby odnieść sukces zawodowy w funduszach inwestycyjnych?

Zastanawiacie się nad karierą w funduszach inwestycyjnych? A może już jesteście w tej branży? Zapraszamy Was do obejrzenia rozmowy z Robertem Florczykowskim, współzałożycielem autorskiego funduszu technologicznego Third Dot, który opowiedział nam, jakie predyspozycje warto posiadać, aby odnieść sukces w tej branży. 

Przed nami kolejny odcinek z cyklu video przygotowanego we współpracy Rocket Jobs i Business Insider Polska – „Rozmowy o finansach”. Tym razem Marcin Lis porozmawiał z Robertem Florczykowskim o pracy w funduszu inwestycyjnym. 

Nasz gość zdradził, jakie cechy charakterologiczne powinna posiadać osoba pracująca w tej branży: 

Przede wszystkim trzeba mieć dość silny warsztat analityczny i nie chodzi tylko o analizę sprawozdań finansowych czy modelowanie, ale też w pewnym sensie kreatywne podejście do tego, jakie dane, czy jakie narzędzia możemy wykorzystać do analizy jakiejś konkretnej spółki, sektora, żeby zrozumieć, co dokładnie się w nim dzieje (…) – zdradza Robert Florczykowski, współzałożycielem autorskiego funduszu technologicznego Third Dot.
Po pierwsze wymaga to więc kreatywnego podejścia połączonego z warsztatem analitycznym. Po drugie, i być może najważniejsze, ta branża wymaga niezależności myślenia. Czasem nasze myślenie jest odmienne od reszty i trudno podjąć decyzje inwestycyjne na tej bazie. Po trzecie, cechą charakterologiczną, która jest ważna to to, aby nie tkwić w swoich błędach, czyli jeżeli uznaliśmy, że to my mamy rację, a nie większość uczestników rynku, ale w kolejnych miesiącach fakty pokazują coś innego, to powinniśmy umieć przyznać się do swojego błędu i go naprawić.Oczywiście są umiejętności twarde, jak warsztat wyceny, umiejętność modelowania, ale cechy charakterologiczne są najważniejsze, bo warsztatu zawsze można się nauczyć –
dodaje nasz gość.

Jeśli zastanawiacie się, jak dokładnie wygląda praca w tej branży, zobaczcie poniższy materiał:

Jeśli z kolei ciekawi Was temat tego, czy branża finansowa jest zdominowana przez mężczyzn, to zapraszamy Was do zapoznania się z naszą poprzednią rozmówczynią, Dorotą Sierakowską, analityczką surowcową.

Starszy redaktor projektów specjalnych w Burda Media Polska

Redaktor naczelna RocketSpace.pl w latach 2021-2022.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze