Kolejne wersje agile. Hello News 29.04.2019 r.

Kolejne wersje agile. Hello News 29.04.2019 r.

Pracownik nie jest kosztem, ale największym zasobem firmy! Trudności ze znalezieniem dobrego specjalisty przyczyniają się do zmiany postawy przedsiębiorstw. Dbanie o dobre samopoczucie pracowników i zadowolenie z pracy jest dla wielu organizacji niezwykle ważne. W tym tygodniu Hello News poleca artykuły skupione na potrzebach pracowników.

1. Biznes wspiera naukę. Zagraniczne firmy szturmują polski rynek pracy, a kolejne siedziby dużych, globalnych przedsiębiorstw coraz częściej przenoszą swoje centra działań nad Wisłę. Coraz większym wyzwaniem staje się zabezpieczenie kadrowe. Tu szczególną rolę odgrywają uczelnie wyższe jako lokalne kuźnie talentów. Z pomocą coraz częściej przychodzą również pracodawcy, którzy świadomi potencjalnych korzyści, decydują się na działania partnerskie ze szkołami wyższymi.

Więcej na ten temat tutaj.

2. Dzięki cyfryzacji wzrośnie liczba etatów w polskich firmach. Wbrew wszelkim pozorom wyniku cyfryzacji aż 87% polskich pracodawców chce zwiększyć lub utrzymać obecną liczbę pracowników! Okazuje się, że tylko 7% firm przewiduje redukcje etatów. Najwięcej rąk do pracy będzie potrzebnych oczywiście w branży IT, produkcji przemysłowej i obsłudze klienta.

Więcej na ten temat tutaj.

3. Czym przekonać pracowników z pokolenia Y? O millenialsach napisano już wiele. Wszyscy wiemy, ile mają lat, jak bardzo są otwarci na zmiany i doświadczanie. Jak jednak przekłada się to na ich stosunek do pracodawcy? Czym zainteresować potencjalnych kandydatów z pokolenia Y oraz co zrobić, aby ich później zatrzymać?

Więcej na ten temat tutaj.

4. „Uniwersytet Sukcesu”, czyli miękki start w karierze zawodowej dla dziewcząt z domów dziecka. Wraz z początkiem wakacji wystartuje ogólnopolski projekt edukacyjno-zawodowy „Uniwersytet Sukcesu”, organizowany przez Fundację Digital University. Na początku projektu 350 dziewcząt będzie miało szansę rozwijać swoje kompetencje w zakresie nowych technologii. Dla najbardziej zmotywowanych uczestniczek partnerzy projektu przewidzieli staże zawodowe.

Więcej na ten temat tutaj.

5. Co sprawia, że odnosimy sukcesy na polu zawodowym? Od około 30 lat psycholog ze Stanford, Carol Dweck, bada ludzką motywację — w szczególności to, jak zawodzimy i jak się zbieramy z porażek. Stawia sobie pytania: Jaka mieszanka talentu, praktyki i wytrwałości pozwala nam odnieść sukces? Czy talent jest wrodzony czy zbudowany w nadgodzinach?

Więcej na ten temat tutaj.

6. Przyszłość to kolejne wersje agile! O agile jest głośno już od kilku lat, ale nadal ciężko o jedną definicję tego pojęcia. Jak wprowadzenie agile wpływa na sukces organizacji? Odpowiedzi znajdziemy w rozmowie z Dorotą Piotrowską z Netguru, której misją jest dbanie o dynamiczne, inspirujące, inkluzywne środowisko pracy, rozmawiamy o wpływie agile na sukces organizacji.

Więcej na ten temat tutaj.

7. Starsi pracownicy stają się szansą! Zmiany na rynku pracy spowodowane starzeniem się społeczeństwa i rozwojem technologii będą widoczne już w ciągu najbliższej dekady. Okazuje się, że wzrośnie poziom zatrudnienia osób starszych, a pracodawcy będą musieli dostosować warunki pracy do ich potrzeb. Najbardziej cenią oni bezpieczeństwo i stabilność zatrudnienia.

Więcej na ten temat tutaj.

8. Co to jest kultura organizacyjna? Od lat liderzy w obszarze HR, naukowcy i czołowe umysły biznesowe starają się zdefiniować kulturę organizacyjną. Nie jest to oczywiście łatwe zadanie. Kultura jest niejasna, coś, co czujemy, ale nie możemy jej nazwać. To jak nieśmiertelna dusza. Nie możemy na to wskazywać, a niektórzy twierdzą, że nie istnieje, ale kto może zaprzeczyć, że w naszym życiu jest coś magicznego i tajemniczego?

Więcej na ten temat tutaj.

9. HR nad morzem to Twoje marzenie? Pomorscy pracodawcy mają coraz większe potrzeby kadrowe, a niedobór pracowników na rynku powoduje, że coraz częściej przedsiębiorcy decydują się na współpracę z agencjami zatrudnienia. Jednostki te świadczą usługi z zakresu zarówno pośrednictwa pracy za granicą, jak i w Polsce.

Więcej na ten temat tutaj.

10. Strajk nauczycieli – jak firmy wsparły swoich pracowników. W ostatnich tygodniach obserwowaliśmy napiętą sytuację między nauczycielami a przedstawicielami władzy. Sytuacja ta niosła za sobą dużo konsekwencji – zarówno tych długo, jak i krótkoterminowych. Zamknięcie szkół spowodowało, że dzieci nie miały zapewnionej opieki podczas godzin pracy rodziców. Co pracodawcy postanowili zrobić, aby wesprzeć swoją kadrę?

Więcej na ten temat tutaj.


Zdjęcie główne artykułu pochodzi z burst.shopify.com.

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Reklama Women in Tech

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze