Ruszyły zapisy na bezpłatny kurs dla rekruterów. Hello News 7.04.2020 r.

Ruszyły zapisy na bezpłatny kurs dla rekruterów. Hello News 7.04.2020 r.

Spieszymy do Was z kolejnym wydaniem Hello Newsa, czyli prasówki z najważniejszymi artykułami o HR z minionego tygodnia. Branża nie próżnuje i nadal dzieli się swoimi spostrzeżeniami, dlatego i w tym wydaniu znajdziecie polecane przez nas artykuły. Miłego czytania!

1. W jaki sposób dowiedzieć się, kto w IT zatrudnia, kto wstrzymał procesy rekrutacyjne, a kto zredukował swój zespół? Na przykład wchodząc na justjoin.it/live. Ruszyliśmy z nową inicjatywą, w której społeczność IT dzieli się informacjami dotyczącymi statusu rekrutacji. Każdy może dopisać firmę wraz zaznaczeniem, czy nadal rekrutuje, a jeśli tak, to na jakie stanowiska.

Więcej na ten temat tutaj.

2. Mikroprzedsiębiorca przez 3 miesiące nie musi płacić ZUSu? To temat, który poruszono na prawo.pl. Zdaniem Jolanty Ojczyk oraz Grażyny J. Leśniak przepisy tarczy antykryzysowej mają lukę, która umożliwia właśnie zwolnienie z płacenia składek na ZUS mikroprzedsiębiorcom. Wystarczy, że wezmą do pomocy współpracownika na umowę zlecenie.

Więcej na ten temat tutaj.

3. Komu i kiedy należy się odprawa pieniężna dla zwolnionych pracowników? Polecamy artykuł poradnikpracownika.pl, w którym poruszono kwestię odprawy pieniężnej dla zwolnionych z firmy zatrudniającej minimum 20 osób. Czy odprawa przysługuje pracownikom zwolnionym grupowo? A może tylko tym zwolnionym indywidualnie? Na te pytania odpowiedzi znajdziecie właśnie w tym artykule.

Więcej na ten temat tutaj.

4. Rekruter Z Brodą, czyli Grzegorz Deszczka udostępnił bezpłatny kurs dla rekruterów online. Uczestnicy poznają w nim najlepsze praktyki związane z efektywną rekrutacją. Sam materiał zawiera 11 merytorycznych lekcji, które trwają od 2 do 15 minut. Oprócz tego uczestnicy otrzymają bezpłatne materiały dodatkowe utrwalające wiedzę wyniesioną z kursu.

Więcej na ten temat tutaj.

5. Nowe wydanie Wysokie Obcasy Praca. – Jeśli wyjdziesz z bunkra i zatrzyma Cię patrol pytaniem – gdzie idziesz? To polecam mieć w ręku, wraz z zakupami aktualny numer dwumiesięcznika Wysokie Obcasy Praca – napisał Bartek Ziemiański, jeden z autorów artykułu wydania, w którym dzieli się wskazówkami, jak usprawnić proces szukania pracy uzupełniając swój profil na LinkedInie.

Więcej na ten temat tutaj.


Zdjęcie główne artykułu pochodzi z unsplash.com.

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze