Liderzy e-commerce w wynikach Google 2019

Liderzy e-commerce w wynikach Google 2019

Który sklep internetowy pojawia się na pierwszej stronie Google? Jaki przyciąga ruch z największej ilości słów kluczowych? I co najważniejsze – jakie sklepy internetowe w Polsce najczęściej odwiedzamy? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w raporcie Liderzy swoich branż

Specjaliści z firmy Mayko sprawdzili, który e-commerce zdominował wyniki wyszukiwania w Google w 2019 roku. Raport SEO „Liderzy swoich branż” stworzony został przede wszystkim z myślą o właścicielach sklepów internetowych i e-commerce managerach. 

To już piąta edycja naszego raportu. W tym roku zdecydowaliśmy się jednak na pewną kluczową zmianę: skupiliśmy się przede wszystkim na rynku e-commerce. Zmiana ta wynika poniekąd z profilu naszej firmy: współpracujemy bowiem głównie ze sklepami internetowymi. Wierzę też, że raport dotyczący liderów najpopularniejszych branż e-commerce może pomóc naszym klientom (ale nie tylko!) w rozwoju ich sklepów.
Według ostatnich badań, w Polsce mamy już ponad 30 tysięcy sklepów internetowych i liczba ta stale rośnie. Mimo takiej ilości sklepów wciąż jest miejsce dla kolejnych, a rynek stale się rozwija. Co ciekawe, coraz mniejsze znaczenie odgrywa cena produktu. Klienci oczekują dziś przede wszystkim świetnej jakości obsługi.

           Maciej Kosierkiewicz, CEO Mayko Sp. z.o.o

Jak powstawał raport?

Raport powstał na podstawie danych zebranych przez narzędzie SEMSTORM, które śledzi działania serwisów w zakresie marketingu w wyszukiwarkach. Dane zebrane zostały z każdego miesiąca 2019 roku, a wyniki w raporcie to ich średnia roczna wartość. Kryterium wyboru lidera danej branży to średnia szacunkowego ruchu z naturalnych wyników wyszukiwania Google. W obecnej edycji analizowane były tylko sklepy internetowe, bez stron firmowych i korporacyjnych. Dokładnej analizie objętych zostało ponad 3000 sklepów, których średnia wartość szacunkowego ruchu w 2019 roku wynosiła minimum 1000. Pełną bazę wszystkich analizowanych sklepów udostępniamy wraz z raportem.

To nie wszystko

Jak co roku w drugiej części raportu znajdziemy podsumowanie roku i prognozy dla e-commerce na rok 2020.
Swoimi przemyśleniami podzielili się także uznani eksperci z branży SEO i e-commerce.

To także solidna dawka wiedzy o e-marketingu, którą za darmo pobierzecie na blogu Mayko.

Pobierz raport pod adresem: https://marketingwsieci.pl/raport-seo-2019-dla-e-commerce-liderzy-swoich-branz/

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Oferty pracy dla Sales na RocketJobs.pl

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze