Mac dla programistów i grafików – dlaczego warto wybrać MacBooka Pro?

Mac dla programistów i grafików - dlaczego warto wybrać MacBooka Pro?

Jeśli jesteś programistą i zastanawiasz się, jaki model MacBooka wybrać, to dobrze trafiłeś. Jeśli jesteś grafikiem i masz podobny dylemat, także jesteś w dobrym miejscu. Mimo, że programowanie i grafika są dwiema różnymi profesjami, to mają sporo wspólnego, zwłaszcza w temacie sprzętu do pracy. W obu przypadkach, realizowane projekty wymagają przyzwoitej karty graficznej, dobrego procesora, dużej ilości pamięci RAM i porządnego ekranu. Co jeszcze wziąć pod uwagę wybierając komputer do pracy? Dlaczego warto rozważyć MacBooka? Wyjaśniamy.

Dlaczego warto pracować na Macu?

Jeśli z całego wachlarza zalet urządzeń Apple mielibyśmy wskazać jedną wiodącą cechę, byłaby to funkcjonalność. Proste przenoszenie kart między urządzeniami, możliwość generowania niestandardowych skrótów klawiszowych, tworzenie inteligentnych folderów do kategoryzowania plików to tylko niektóre przykłady, kiedy twórcy MacBooków wychodzili naprzeciw oczekiwaniom użytkowników. No dobrze, ale co jeszcze takiego kryje się w MacBookach, że są najczęściej wybieranymi laptopami przez programistów i grafików?

Procesor M1 Max – stworzony z myślą o profesjonalistach

Wysiłek włożony przez Apple w zaprojektowanie procesora M1 Max przejawia się w rewolucyjnej prędkości działania – eksport wideo w 4K trwa nawet do 20 razy krócej, a wydajność procesora wzrasta o 70% w stosunku do układu M1. Wydajność graficzna jest dwukrotnie wyższa niż w przypadku wcześniejszej wersji, co tylko potwierdza, że M1 Max to do tej pory najwydajniejszy procesor Apple.

MacBook Pro M1 Max

RAM i renderowanie w 3D

MacBooki z czipem Apple M1 Max obsługują do 64 GB zunifikowanej pamięci, dlatego jeśli chcesz mieć maksymalną ilość pamięci RAM, wybierz urządzenia z procesorem M1 Max. Efekt? Wydajna praca, błyskawiczne działanie oprogramowania i systemu operacyjnego. Grafikom duża ilość pamięci RAM pomoże w profesjonalnej obróbce zdjęć i renderowaniu w 3D.

Wydajność baterii – MacBook Pro

MacBook Pro M1 wytrzymuje ponad 14 godzin na jednym ładowaniu. Modele 16-calowe zostały wyposażone dodatkowo w baterię litowo-polimerową o pojemności 100Wh i 140W zasilacz USB-C. W ten sposób MacBooki umożliwiają długą pracę bez potrzeby ciągłego zasilania komputera.

MacBook Pro M1 Max

Jaki Mac do programowania?

Aby tworzyć, kompilować i testować kod, potrzebujesz MacBooka z nowoczesnym procesorem wielordzeniowym i dużą ilością pamięci RAM. Mając te dwa niezbędne komponenty, możesz pracować szybko i wydajnie. Dla każdego rodzaju pracy twórczej, w tym do programowania, potrzebny jest też duży ekran (14 lub 16 cali). W ten sposób mamy możliwość wyświetlania kodu bez konieczności ciągłego przewijania ekranu. Wszystkie wspomniane atuty posiada MacBook Pro M1 Max, co czyni go jednym z ulubionych MacBooków programistów.

MacBook dla grafika

Nie będzie raczej zaskoczeniem, jeśli przyznamy, że i dla grafików, najlepszym komputerem jest MacBook Pro z procesorem M1 Max. Tak, modele Pro firmy Apple cieszą się ogromną popularnością wśród osób związanych z tworzeniem contentu, w tym grafików i fotografów. Dlaczego? Intuicyjność, niezawodność, doskonałe, niszowe aplikacje dostępne dla komputerów Apple (jak np. Sketch, Figma), wydajność baterii, karta graficzna i procesor, które umożliwiają podłączenie nawet czterech wyświetlaczy zewnętrznych. To wszystko zapewnia MacBook Pro M1 Max.

MacBook dla programistów i grafików – podsumowanie

MacBook Pro z procesorem M1 Max to aktualnie najlepszy laptop Apple dla programistów i grafików. Parametry techniczne, innowacyjny procesor M1 Max, wydajność baterii i funkcjonalność – to właśnie te cechy sprawiają, że MacBook Pro M1 Max spełnia wszystkie oczekiwania dotyczące modelowania i renderowania 3D, programowania, obróbki graficznej oraz wszelkich prac artystycznych i twórczych. Jest to idealna propozycja dla profesjonalistów.

________________________________________________________________________________________________

Sprawdź dostępną ofertę w salonach Cortland lub na www.cortland.pl

________________________________________________________________________________________________

Mat. sponsorowany

 

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze