Messenger na Instagramie!

Messenger na Instagramie!

W końcu doczekaliśmy. Facebook zapowiedział, że zapewni lepszą integrację między Messengerem a Instagramem. W obydwóch aplikacjach ma funkcjonować jeden i ten sam czat, zapewniając tym samym Instagramowi Direct wszystkie te funkcje, z których korzystamy na Messengerze. 

– Ludzie częściej niż kiedykolwiek komunikują się ze sobą przez prywatne wiadomości. Już ponad miliard osób korzysta na co dzień z Messengera, jako miejsca do dzielenia się, spędzania czasu i komunikacji z rodziną oraz przyjaciółmi – możemy wyczytać w komunikacie Facebooka. – Właśnie dlatego łączymy Messengera z Instagramem.

Funkcje z Messengera w Instagram Direct

Facebook już w zeszłym roku obiecywał, że ułatwi wysyłanie wiadomości między wszystkimi swoimi aplikacjami. I rzeczywiście, niektórzy już kilka tygodni temu mieli przyjemność przetestować nowe funkcjonalności, ale dopiero teraz zmiany wchodzą na większą skalę. Jak to zazwyczaj bywa, nowości pojawiają się na wybranych rynkach, a dopiero z czasem stają się globalne, więc w Polsce jeszcze nie przyszło nam tego przetestować. 

O ile w wielu przypadkach aktualizacji zwyczajowo mamy na myśli nieznane nam funkcje, w tym jest inaczej, gdyż znamy je doskonale z Messengera. A wśród nich m.in.:

  • wspomniana wcześniej możliwość bezproblemowej komunikacji między aplikacjami,
  • wspólne oglądanie podczas rozmowy wideo – na Facebooku będzie można oglądać IGTV, Reels czy filmy razem z najbliższymi,
  • spersonalizowane naklejki stworzone na podstawie selfie, których można używać w trakcie rozmowy,
  • możliwość dostosowania kolorów czatu,
  • opcja zareagowania emoji na wiadomości od znajomych,
  • znana z Messengera funkcja odpowiedzi na wybrane wiadomości.

Co jest równie ważne, dzięki integracji tych dwóch aplikacji użytkownicy Instagrama zyskają większą kontrolę nad tym, kto będzie mógł do nich pisać prywatne wiadomości. Dostępne stanie się także nowe narzędzia do raportowania. Więcej o kwestiach związanych z prywatnością można przeczytać tutaj.

Czy zmiana wyjdzie nam na dobre?

O ile wielu użytkowników przyjęło wiadomość o integracji między Messengerem a Instagramem bardzo przychylnie, o tyle też nawet rok temu pojawiły się głosy gaszące zapał. Internauci obawiają się, że Facebook nie ograniczy się tylko do połączenia ze sobą komunikatorów, ale z czasem poziom podporządkowania sobie aplikacji zacznie wzrastać. A zagrożenia z tym związane, choć przykryte pod pozornym płaszczem niewinności, w rzeczywistości mogą być realne. 

Pierwszym zarzutem pojawiającym się od strony niezadowolonych użytkowników jest strach przed tym, że integracja może zmniejszyć ich anonimowość. Zaburza ją, chociażby fakt, że połączenie ze sobą tych dwóch platform ma wiązać się z ukazaniem prawdziwej tożsamości osoby prowadzącej profil na Instagramie, gdzie zazwyczaj może być ona ukryta. A to wiąże się nie tylko z ograniczeniem wolności, ale także całkowitym kontrolowaniem ukazujących się reklam.

Na dodatkowe ryzyko zwraca uwagę Tama Leaver, profesor nadzwyczajny w dziedzinie studiów internetowych na Curtin University. Wskazał on, że integrując swoje aplikacje, Facebook zakłada na siebie swojego rodzaju tarczę ochronną przed pozwami antymonopolowymi. Dzięki temu rozwiązaniu, w przyszłości będzie mógł bronić się argumentem, że nie może oddzielić Instagrama lub WhatsAppa od głównej platformy Facebooka, gdyż w rzeczywistości są tym samym.

Mimo to miejmy nadzieję, że słowa Marka Zuckerberga sprzed roku się nie zdezaktualizują. Mówił wtedy – Myślę, że to będzie fantastyczne przeżycie dla użytkowników – i to jest właściwy powód, dla którego to robimy.

 

 

Autorem artykułu jest Adam Zamczała.

Źródło zdjęcia ilustrującego wpis: canva.com


📢 Zapraszamy także na nasz fanpage:
https://facebook.com/RocketJobsPolska

👉 do naszych grup na Facebooku:
 Social Media Jobs  https://bit.ly/2GB5MXs
 Advertising/PR Jobs  https://bit.ly/1Puw3z5
 Marketing – Pierwsza Praca  https://bit.ly/2F6uQU3
 Rocket Jobs > 10K  https://bit.ly/2AkLuMn
 Sprzedaż cała Polska  https://bit.ly/2RMpMIG
 Design cała Polska  https://bit.ly/2JOIkFI
 Marketing, e-commerce, SEO/SEM  http://bit.ly/32uFhsq
 Rocket Community  https://bit.ly/2PQofkI

💪 na naszego LinkedIna:
 https://www.linkedin.com/company/rocket-jobs

😎 oraz na naszego Instagrama:
 https://www.instagram.com/rocketjobspolska

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze