Nowości na Instagramie: współtworzenie postów, dodawanie materiałów z komputera i inne

Nowości na Instagramie: współtworzenie postów, dodawanie materiałów z komputera i inne

Czas na kolejne nowości na Instagramie. Platforma nie zwalnia tempa i nie poddaje się coraz mocniej wybijającemu się TikTokowi. W ramach Tygodnia Produktu zaprezentował nowe funkcje, które są gotowe do wprowadzenia zarówno na feedach, jak i w rolkach.

Współtworzenie postów na Instagramie

Nowość na Instagramie znana pod nazwą „Collabs” to funkcja, dzięki której dwóch użytkowników może pracować czy to nad tworzeniem posta, czy Reels. Podczas pracy nad materiałem, użytkownik może zaprosić inną osobę do jego współtworzenia, a po zakończeniu działań post pojawi się u obu osób. Pod wpisem opublikowanym w ten sposób będzie jeden wątek komentarzy. Połączona zostanie także liczba polubień oraz wyświetleń.
Na razie jednak ta funkcja jest w fazie testów i nie wiadomo, kiedy dokładnie będzie wdrożona globalnie.

 

Zbiórki funduszy non-profit na Instagramie

Do tej pory tego typu zbiórki promowano np. na InstaStories. Teraz planowane jest wprowadzenie opcji dodania zbiórki do posta. Będzie się to odbywało za pomocą „+”, który widnieje na naszym feedzie. Na razie po kliknięciu w niego pokazuje się opcja dodania posta, Reels czy transmisji na żywo.

Jak dodać post na Instagram z poziomu komputera?

Na tę funkcję czekało wiele osób. Platforma zapowiada, że zarówno zdjęcia, jak i materiały video krótsze niż 1 minuta teraz będzie można dodawać z poziomu przeglądarki internetowej. Testy tej nowej funkcji odbyły się już w czerwcu.

Nowości na Instagramie w dodawaniu muzyki

Platforma postawiła także na nowości w publikowaniu rolek. Dodano efekt „Superbeat”, co oczywiście przekłada się na efekt, w którym zoom jest na rytm. Oprócz tego w „Reels” dostaniemy też funkcję „Dynamic” oraz 3D do wyświetlania tekstów muzycznych.


Źródło informacji: https://wersm.com/

Starszy redaktor projektów specjalnych w Burda Media Polska

Redaktor naczelna RocketSpace.pl w latach 2021-2022.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze