Nowości na Instagramie: Znikną reakcje na Stories? Nie będzie ich w DM

Nowości na Instagramie: Znikną reakcje na Stories? Nie będzie ich w DM

Instagram dąży do zapewnienia swoim użytkownikom jak najlepszej formy korzystania z aplikacji. Teraz wśród nowości na Instagramie pojawił się pomysł na nowy sposób reagowania na Stories.

Reakcje na Stories na Instagramie w nowej formie

Stories cieszą się dużym zainteresowaniem użytkowników, szczególnie teraz, kiedy aplikacja umożliwiła dodawanie linków na Stories wszystkim, a nie tylko tym, którzy posiadają minimum 10 tys. obserwujących.
Jednak większa popularność tego formatu, to również większa interakcja z użytkownikami, co często się przekłada na reakcje. O ile są to reakcje w postaci dłuższych treści, o tyle ich trafianie do folderu z wiadomościami było uzasadnione, ale często reakcjami były jedynie emotikony. Tego typu reakcje często po prostu zapychały skrzynki, przez co użytkownikom mogły uciekać inne ważne informacje, otrzymywane m.in. od klientów. Teraz ten problem prawdopodobnie  zniknie.

Okazuje się, że teraz reakcje na Stories na Instagramie będą się pojawiały użytkownikowi w statystykach opublikowanego Stories, a nie w prywatnych wiadomościach jak dotychczas. Informacje o tym podał Adam Mosseri na swoim Twitterze.

Na pewno to nie koniec nowości na Instagramie. W 2022 roku być może pojawi się również opcja, dzięki której użytkownicy będą mogli sami decydować, jakie materiały są dla nich najbardziej interesujące. Zatem być może następną funkcją będzie np. dodawanie kont do ulubionych.

Wśród nowości na Instagramie być może niebawem pojawią się również funkcje odpowiadające za łatwiejsze prezentowanie i sprzedaż produktów, zarówno przez firmy, jak i influencerów.

_______________________________________________________________________________________________

Źródło zdjęcia głównego: Unsplash@Karsten Winegeart

 

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze