Nowy komunikat na Instagramie. Aplikacja pyta o wiek

Nowy komunikat na Instagramie. Aplikacja pyta o wiek

Zaskoczył Was nowy komunikat na Instagramie z prośbą o podanie daty swojego urodzenia? To działanie mające na celu poprawę bezpieczeństwa w aplikacji.

Social media to nie tylko źródło pozytywnych wrażeń. To niestety również niebezpieczna przestrzeń. W celu zwiększenia bezpieczeństwa szczególnie najmłodszych użytkowników, Instagram będzie prosił osoby, które założyły swoje konta przed 2019 rokiem, aby podały swoją datę urodzenia.

Pomoże to w stworzeniu narzędzi i funkcji zapewniających bezpieczeństwo.

Zobaczcie także: Instagram Stories w strategii marketingowej – 5 powodów, dla których nie możesz ich pominąć

Czy trzeba podawać datę urodzenia na Instagramie?

Użytkownicy zakładający konto po 2019 roku już przy rejestracji musieli podać swoją datę urodzenia. Teraz ci starsi instagramowicze są proszeni o nadrobienie tej informacji o sobie. To właśnie dlatego podczas korzystania z aplikacji, niektórzy powinni się spodziewać powiadomienia z prośbą o wypełnienie tych danych. Taka ramka pojawi się kilkukrotnie. Musimy być jednak świadomi, że podanie swojej daty urodzin jest konieczne do dalszego korzystania z aplikacji. Te informacje są niezbędne, aby twórcy Instagrama mogli dalej opracowywać funkcje chroniące młode osoby.

Fot.: https://about.instagram.com/

To jednak nie koniec. Prośba o podanie swojej daty urodzin pojawi się również przy postach, które mogą być poufne, czy będą zawierać grafikę. Jeśli więc wcześniej nie udostępniliśmy informacji o swoim wieku, w przypadku takich materiałów również możemy oczekiwać powiadomienia o wypełnieniu wieku.

Zobaczcie także: Nowość na Instagramie! Sekcja „Eksploruj” zyska nowy układ?

Fot.: https://about.instagram.com/

Zapewne wiele z Was zastanawia się, jaki to ma sens, skoro część osób tak naprawdę może podać złą datę urodzin. To prawda. Jak zaznaczono w informacji na temat tych powiadomień, twórcy są tego świadomi i ciągle pracują nad nowymi systemami, które pozwolą im uniknąć zbierania błędnych danych. Dla przykładu podają, że Instagram już zaczął używanie sztucznej inteligencji, aby szacować wiek na podstawie postów z „Wszystkiego najlepszego”. Wtedy to, kiedy użytkownik wskaże inny wiek niż podpowie mechanizm, zostanie mu pokazane specjalne menu weryfikujące wiek, jednak na razie praca nad tą opcją jest na wczesnym etapie.

Czy już się spotkaliście z wyskakującą ramką z prośbą o podanie swojego wieku? Jeśli tak, to nie musicie się obawiać o żadne podejrzane działania – to po prostu droga do zapewnienia bezpieczeństwa na Instagramie.


Źródło zdjęcia głównego: Unsplash@Jakob Owens

 

📢 Zapraszamy także do naszych grup:
➡ Social Media Jobs ➡ https://bit.ly/2GB5MXs
➡ Advertising/PR Jobs ➡ https://bit.ly/1Puw3z5
➡ Marketing – Pierwsza Praca ➡ https://bit.ly/2F6uQU3
➡ Rocket Jobs > 10K ➡ https://bit.ly/2AkLuMn
➡ Sprzedaż cała Polska ➡ https://bit.ly/2RMpMIG
➡ Design cała Polska ➡ https://bit.ly/2JOIkFI
➡ Marketing, e-commerce, SEO/SEM ➡ http://bit.ly/32uFhsq
➡ Rocket Community ➡ https://bit.ly/2PQofkI

💪 na naszego LinkedIna:
➡ https://www.linkedin.com/company/rocket-jobs

😎 oraz na naszego Instagrama:
➡ https://www.instagram.com/rocketjobspolska

Starszy redaktor projektów specjalnych w Burda Media Polska

Redaktor naczelna RocketSpace.pl w latach 2021-2022.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze