Odbyła się pierwsza w Polsce zeroemisyjna konferencja online!

Odbyła się pierwsza w Polsce zeroemisyjna konferencja online!

21-22 września w Parku Konstruktorów w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia już po raz piąty odbyły się Pomorskie Dni Druku, które z inicjatywy producenta – firmy Lively – były pierwszą zeroemisyjną konferencją online!

Pomorskie Dni Druku były organizowane przez Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną, Gdański Park Naukowo-Technologiczny, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia oraz BibusMenos sp. z o.o.

W trakcie tego wydarzenia można było wziąć udział w swobodnych rozmowach na czacie konferencyjnym, skorzystać z indywidualnych, wirtualnych spotkań z reprezentantami branży druku 3D z całej Polski. Z kolei dzięki wirtualnej strefie expo partnerzy wydarzenia mogli prezentować swoje oferty w specjalnej zakładce.

Eko marketing: Jak wyglądała pierwsza ekologiczna konferencja online?

Ogólnie konferencje online są bardziej ekologiczne od tych stacjonarnych, ale okazuje się, że przy ich organizacji można jeszcze wzmocnić proekologiczne działania! To doskonałe odzwierciedlenie trendu, który rośnie w siłę, jakim jest eko marketing. Jednak po raz pierwszy zdecydowano się na zrobienie zrobienie zeroemisyjnej konferencji. Czy Lively zatem wyznacza nową modę na organizację eventów?

Wspólnie z organizatorami udało nam się zbilansować ilość prelegentów w online i obecnych w studiu. Jasna przestrzeń studia pozwoliła nam ograniczyć do minimum oświetlenie i ilość sprzętu. Zadbaliśmy również o to, aby członkowie ekipy realizacyjnej na miejsce docierali komunikacją miejską, a nie samochodami. Dzięki temu zorganizowaliśmy pierwszą w Polsce zeroemisyjną konferencję online – Szymon Pasaj, CEO Lively tłumaczy, jak wyglądała praca nad konferencją.

Zgodnie z wytycznymi Unii Europejskiej celem nas wszystkich jest redukcja emisji CO2 o 55% do 2030 roku.

Wrażliwość ekologiczna to jedna z wartości, które stoją u podstaw Lively. Cieszymy się, że właśnie w Gdyni, wraz z organizatorami Pomorskich Dni Druku 3D weszliśmy na zeroemisyjną drogę. Potrafimy dokładnie wyliczyć i kontrolować wielkość emisji CO2. Po podliczeniu całkowitej jej ilości powstałej podczas konferencji realizujemy z naszym partnerem ekologicznym projekt dla klimatu, który tę emisję zeruje – dodaje Szymon Pasaj.


Fot.: Lucyna Lewandowska

 

Starszy redaktor projektów specjalnych w Burda Media Polska

Redaktor naczelna RocketSpace.pl w latach 2021-2022.

Banner kierujący do e-booka:

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze