Personalizowane upominki dla pracowników – dlaczego warto się na nie zdecydować i jak wybrać te najlepsze?

Personalizowane upominki dla pracowników - dlaczego warto się na nie zdecydować i jak wybrać te najlepsze?

Wiele firm decyduje się na obdarowywanie swoich pracowników upominkami. Jeszcze do niedawna były to prezenty z okazji świąt, ale ostatnio się to zmienia. Nic dziwnego. W pracy spędzamy sporą część naszego życia, przez co dużą uwagę przykuwamy do atmosfery tam panującej, jak również do tego, jak firma o nas dba. A zadowoleni pracownicy, to przecież lepiej zgrany i efektywny zespół. Coraz więcej firm zaczyna więc zwracać uwagę na to, z jakiej okazji oraz w jakiej postaci obdarowuje swoich pracowników.

Ostatnio na popularności zdobywają personalizowane prezenty, które są nie tylko miłym upominkiem i gestem ze strony pracodawcy, ale także pokazują, że firma zauważa każdego pracownika oraz podchodzi do jego potrzeb indywidualnie.

Z jakich okazji wręczać pracownikom personalizowane upominki?

Jest wiele okazji do obdarowania pracownika upominkiem, szczególnie tym personalizowanym. Wśród najczęstszych okazji możemy wyróżnić: 

  • przywitanie w nowym miejscu pracy,
  • docenienie pracowników za udaną realizację zadania,
  • miły gest przed urlopem,
  • sposób na ogłoszenie awansu,
  • zauważenie ważnego wydarzenia w życiu pracownika, np. zostanie rodzicem.

Jakie personalizowane upominki można podarować pracownikom?

Tak naprawdę możliwości na stworzenie personalizowanych upominków jest sporo. Do najbardziej popularnych należą notesy, długopisy, a nawet słodycze. Coraz częściej wybierane są także elementy odzieży, które kojarzą się nam z dobrą, domową atmosferą. Doskonałym potwierdzeniem tego, że personalizowane prezenty są doceniane przez pracowników, jest rosnąca popularność personalizowanych klapków Kubota, na które decydują się firmy. 

Klapki Kubota jako idealny personalizowany upominek w pracy

Dlaczego marka w ogóle zdecydowała się na wprowadzenie tego typu produktu do swojej oferty?

Personalizacja treści, jak i usług, stanowią niesłabnące na rynku zjawisko od ponad 5 lat. Nie jest rozpatrywane już jako trend, a standard w działaniach marketingowych i ofercie firm nastawionych na asymilację do warunków rynkowych oraz ukierunkowanych na uzyskanie przewagi konkurencyjnej. Wraz z reaktywacją marki Kubota wykonaliśmy analizę rynku pod kątem dosyć niszowej usługi personalizacji klapków. Okazało się, że nie ma na rynku europejskim firmy oferującej tego typu produkty. Widząc olbrzymi potencjał m.in. w polskiej branży IT/tech, wśród której nasze kultowe klapki Rzep stanowią pewnego rodzaju kult, uznaliśmy, że spersonalizowane Kuboty w ramach welcome packów dla pracowników czy prezenty na konferencjach są doskonałym magnesem na przyciągnięcie i zdobycie zaufania pracowników, czy przyszłych klientów – mówi Joanna Kwiatkowska, Vice CEO i Head of e-Commerce & CS.

Pojawia się więc pytanie, jak sami pracownicy marki Kubota reagują na upominek w postaci personalizowanych klapków i przy jakich okazjach mogą się ich spodziewać?

Adrian Ludek, który jako ostatni dołączył do zespołu Kubota na stanowisko Senior Marketing Specialist, mówi: Personalizowane klapki, które otrzymałem w pierwszy dzień swojej biurowej przygody w Kubocie były niezwykle trafionym prezentem. Po pierwsze, pozwoliły mi one na niemal natychmiastową aklimatyzację. Jak to na kubotowe biuro przystało – klapki są tu obowiązkowym elementem dress code’u, dzięki czemu od razu poczułem się częścią zespołu, a po drugie, świetnie rozluźniają atmosferę i redukują stres towarzyszący pierwszemu dniowi w nowym miejscu. No i jak mógłbym zapomnieć – klapki są też niesamowicie wygodne:)

W jaki sposób można zamówić personalizowane klapki Kubota? 

Marka Kubota, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, jako pierwsza w Polsce wprowadziła personalizację klapków. Proces zamówienia jest banalnie prosty.

  • Najpierw należy napisać maila na adres wbrzeski@kubotastore.pl.
  • Kolejnym krokiem jest wypełnienie otrzymanego formularza i wysłanie swojego logo, grafiki lub tekstu w formacie PDF, SVG lub AI.
  • Następnie marka Kubota wysyła wycenę oraz wizualizację projektu.
  • Po jej zaakceptowaniu przez klienta, wysłana zostaje faktura, po której opłaceniu klient otrzymuje zamówione klapki w terminie wcześniej ustalonym ze sprzedawcą. Więcej szczegółów o tym, jak zamówić personalizowane klapki Kubota znajdziecie tutaj: https://kubotastore.pl/personalizacja.

Zobaczcie przykładowe realizacje:

personalizowane klapki kubota

personalizowane klapki kubota

personalizowane klapki kubota

Czy zatem są hasła/słowa, które cieszą się szczególnym zainteresowaniem podczas personalizowania klapków Kubota przez firmy?

Z naszego doświadczenia wynika, że najczęściej marki decydujące się na personalizację naszego produktu, chcą podkreślić swoją indywidualność, np. nanieść na cholewkę klapka logo firmy w wybranej szacie graficznej. Popularnością cieszy się również łączenie logotypu z hasłem nawiązującym do przyjaznego środowiska pracy, czy elementami humorystycznymi lub nazwy firmy na jednym klapku, a na drugim nazwy teamu, działu czy stanowiska. Jednak nie jest to jedyne rozwiązanie. Jako dział personalizacji jesteśmy otwarci na nowości. Jeśli firma ma interesujący, wręcz szalony pomysł, to postaramy się przekształcić go w wyjątkowe, spersonalizowane obuwie! – zdradza Wojciech Brzeski, Sales Manager.

Jak pracodawcy i pracownicy innych firm, w których wprowadzono personalizowane klapki Kubota, oceniają ten rodzaj upominków?

Kilka firm zdradziło nam, jak ich pracownicy zareagowali na personalizowane klapki Kubota i z jakich okazji je dostają. 

Firma SofServe wykorzystała je jako upominek z okazji Dnia Programisty: Kultowe klapki Kubota okazały się idealnym prezentem z okazji Dnia Programisty. Zaprojektowaliśmy 3 sety kolorystyczne klapek oraz frottowych skarpet, które tworzą 90’sowy klimat, i są bardzo fotogeniczne..

Z kolei w firmie CreateIT trafiły w ręce pracowników w świątecznych prezentach: Klapki Kubota były częścią świątecznego „Chillbox by createIT”, który stworzyliśmy dla naszych pracowników pracujących głównie w trybie remote. Umówmy się – w niczym nie chilluje się tak dobrze, jak w dresie i klapkach Kubota!

Personalizowane klapki Kubota okazały się też strzałem w 10 w firmie Neontri: Klapki Kubota są dla mnie produktem kultowym, dopełnieniem codziennego dresscode. Towarzyszą mi nieustannie – w pracy i po pracy, od momentu, kiedy to rozpoczęłam swoją przygodę zawodową z branżą IT.

A jak Wam się podoba pomysł personalizowanych upominków od pracodawcy?

klapki kubota

*Artykuł powstał we współpracy z marką Kubota/art. sponsorowany

Źródło zdjęcia głównego: Unsplash@Bench Accounting

Starszy redaktor projektów specjalnych w Burda Media Polska

Redaktor naczelna RocketSpace.pl w latach 2021-2022.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze