Powstanie portal społecznościowy Donalda Trumpa – TRUTH Social

Powstanie portal społecznościowy Donalda Trumpa - TRUTH Social

Donald Trump uruchomi swój portal społecznościowy i platformę streamingową. Były prezydent USA zapowiedział to w środę wieczorem. Jego nowy projekt ma stanowić konkurencję zarówno dla liberalnych mediów, jak i gigantów technologicznych.

Kiedy Donald Trump uruchomi swój portal społecznościowy?

Były prezydent Stanów Zjednoczonych próbną wersję swojego portalu społecznościowego prawdopodobnie uruchomi w listopadzie. Beta będzie dostępna dla zaproszonych gości. Z kolei pełna wersja portalu ma się pojawić w pierwszym kwartale 2022 roku.

Stworzyłem TRUTH Social i TMTG, by stawić czoła tyranii Big Tech. Żyjemy w świecie, gdzie talibowie są ogromnie obecni na Twitterze, a mimo to wasz ulubiony amerykański prezydent został uciszony – mówił Trump, cytowany w komunikacie wydanym przez jego nowo utworzoną spółkę Trump Media and Technology Group (TMTG).

Portal powstanie na bazie fuzji TMTG ze spółką Digital World Acquisition Group (DWAC). DWAC to spółka typu „blank check”, czyli jest specjalnie utworzona w celu przejęcia innej firmy. Jej szefem jest Patrick Orlando, biznesmen specjalizujący się w przejęciach.

Zobaczcie także: Facebook zmieni nazwę? Zuckerberg będzie rozwijał „nowy internet”

Co znajdziemy na platformie streamingowej Donalda Trumpa?

W komunikacie czytamy, że spółka Trumpa ma misję m.in. „walki przeciwko Big Tech”. Serwis streamingowy TMTG+ będzie oferować m.in. programy rozrywkowe „nielewicowe” oraz podcasty i wiadomości. Jego szefem ma być amerykański producent telewizyjny Scott St. John.

Dlaczego powstał portal społecznościowy Donalda Trumpa?

W trakcie swojej prezydentury, Donald Trump był bardzo aktywny w social mediach, m.in. na Twitterze, gdzie cieszył się milionową popularnością. Kiedy doszło do ataku jego zwolenników na Kapitol, Donald Trump został zablokowany na platformie. Po swoich kontrowersyjnych wypowiedziach został on również usunięty z Facebooka. Teraz jak widać, były prezydent USA postanowił założyć własne medium.


Źródło zdjęcia głównego: Unsplash@History in HD

Starszy redaktor projektów specjalnych w Burda Media Polska

Redaktor naczelna RocketSpace.pl w latach 2021-2022.

Reklama Women in Tech

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze