6 przydatnych aplikacji na Instagrama

6 przydatnych aplikacji na Instagrama

Instagram w dzisiejszych czasach jest właściwie nieodzowną częścią życia. Jakkolwiek staralibyśmy się go unikać, musimy w końcu przemóc się i założyć na nim konto. I to już nie tylko prywatne, ale także firmowe. Dzięki niemu możemy dotrzeć do szerszego grona odbiorców oraz zaproponować im unikalne treści, których nie prezentujemy w innych social mediach. Warto zatem wiedzieć, jakich narzędzi używać, aby najlepiej wykorzystać jego potencjał. Przedstawiamy specjalnie wyselekcjonowane aplikacje na Instagrama, które pozwolą Ci tego dokonać!

Canva jako aplikacja do Instagrama

Definitywny must-have, który znacznie ułatwia tworzenie treści na Instagram. Dzięki niej bezproblemowo stworzysz wyróżniające się grafiki, które wykorzystasz zarówno w postach, jak i w instastories. Ponadto, nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć w niej treści o innych wymiarach niż standardowe. Bez problemu zaprojektujesz w niej także prosty plakat bądź prezentację.

Mówiąc krótko: jest to prosty edytor grafiki online. Pozwoli Ci na operowanie warstwami i elementami obrazka w bardzo intuicyjny sposób. Dzięki niemu praktycznie od zera zrobisz pełnoprawną grafikę do wykorzystania na Twoich kanałach. W ofercie narzędzi, którymi dysponuje, można znaleźć szereg gotowych obrazów, które wykorzystasz także komercyjnie, jak również czcionki czy figury, które będą świetnym urozmaiceniem całości.

Canva

Canvę pobierzesz z tej strony!

Lightroom przydatną aplikacją do Instagrama

Jeśli nigdy nie miałeś smykałki do fotomontażu, a Photoshop bądź GIMP są dla Ciebie zbyt toporne w obsłudze, to Lightroom jest właśnie dla Ciebie! Niezależnie od stopnia zaawansowania Twoich umiejętności, obróbka zdjęć przyjdzie Ci z łatwością. A co najlepsze – mówimy tutaj o prostej aplikacji na smartfona, a nie topornego w obsłudze programu komputerowego. Nawet zaznaczając tylko opcję automatycznej obróbki, będziemy zadowoleni z jej efektów. Na dodatek teraz coraz więcej choćby influencerów wypuszcza na rynek swoje presety, czyli gotowe filtry na Instagram, które wpisują się w najnowsze trendy panujące w social mediach.

Lightroom pobierzesz z tej strony!

Unfold – aplikacja na Instagram do robienia m.in. kolaży

Unfold jest aplikacją pozwalającą na wygodne przygotowanie grafiki do publikacji na Instagram Stories. Jest banalnie prosta w obsłudze. Wystarczy dodać zdjęcie, wybrać ramkę i odpowiednią czcionkę i gotowe! Wszystkimi elementami można swobodnie manipulować i układać w odpowiednim miejscu, dzięki czemu to, co dodamy, będzie jeszcze bardziej niepowtarzalne i skupiające uwagę.

Unfold pobierzesz z tej strony!

Repost – aplikacja na Instagram do robienia repostów

Pewnie niejednokrotnie zastanawialiście się, w jaki sposób można pobrać czyjeś zdjęcie bądź zapostować na swoim koncie. Odpowiedzią jest Repost. Takich aplikacji jest wiele, ale ta zdaje się być najlepsza i najłatwiejsza w obsłudze. Wystarczy tylko skopiować link do wybranego zdjęcia, uruchomić i reszta zrobi się sama. Repost korzysta ze schowka skopiowanych tekstów i automatycznie pobiera dane zdjęcie, pozwalając na umieszczenie na nim znacznika użytkownika, od którego je mamy. Spójrzcie, jak robimy to w JustJoin.IT!

Instagram JJIT

Repost pobierzesz z tej strony!

Remove.bg – dlaczego to przydatna aplikacja do Instagrama?

Kolejne bardzo przydatne narzędzie graficzne, które pozwoli Ci na urozmaicenie i dostosowanie swojego zdjęcia na social media to Remove.bg. Pozwala na automatyczne i darmowe usunięcie tła z wybranej grafiki. Nie ma prostszego sposobu! Wybierasz interesujący Cię plik, wstawiasz do aplikacji, a ona resztę robi za Ciebie. Tobie pozostanie tylko dobór odpowiedniego tła (przykładowo w Canvie) oraz opublikowanie całości na Instagramie. 😉

Remove.bg pobierzesz z tej strony!

Grid Post – aplikacja na Instagram do publikowania zdjęć

Grid Post pozwoli Ci dostosować rozłożenie zdjęć na Instagramie według własnej fantazji. Wybierasz jedno zdjęcie i korzystasz z szeregu wybranych kafelek, a aplikacja dzieli je na części. Możesz dzięki temu uzyskać naprawdę ciekawy efekt, który będzie ładnie się prezentować  na Twoim profilu.


Autorem artykułu jest Adam Zamczała.

Źródło ilustracji: unsplash.com

📢 Zapraszamy także do naszych grup:
➡ Social Media Jobs ➡ https://bit.ly/2GB5MXs
➡ Advertising/PR Jobs ➡ https://bit.ly/1Puw3z5
➡ Marketing – Pierwsza Praca ➡ https://bit.ly/2F6uQU3
➡ Rocket Jobs > 10K ➡ https://bit.ly/2AkLuMn
➡ Sprzedaż cała Polska ➡ https://bit.ly/2RMpMIG
➡ Design cała Polska ➡ https://bit.ly/2JOIkFI
➡ Marketing, e-commerce, SEO/SEM ➡ http://bit.ly/32uFhsq
➡ Rocket Community ➡ https://bit.ly/2PQofkI

💪 na naszego LinkedIna:
➡ https://www.linkedin.com/company/rocket-jobs

😎 oraz na naszego Instagrama:
➡ https://www.instagram.com/rocketjobspolska

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Reklama Women in Tech

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze