Radek Kotarski tłumaczy, jakie cechy powinien mieć finansista, który chce odnieść sukces

Radek Kotarski tłumaczy, jakie cechy powinien mieć finansista, który chce odnieść sukces

Jaki jest zawód przyszłości? To pytanie często sobie zadajemy szczególnie przed wyborem kierunku studiów, lub też kiedy myślimy o przebranżowieniu. Podczas decyzji o zawodzie, w którym chcemy pracować bierzemy pod uwagę m.in. to, czy jest on przyszłościowy. Wydawać by się więc mogło, że finansista właśnie do takich należy, ale Radek Kotarski w najnowszej kampanii Rocket Jobs pokazuje ten zawód z różnych perspektyw. To jednak nie jedyne aspekty, które porusza. W materiale mówi też, jakimi cechami powinna się charakteryzować osoba, która chce osiągnąć sukces jako finansista. 

Radek Kotarski, przedsiębiorca, finansista i twórca kanału „Polimaty” wziął pod lupę zawód finansisty. Jak się okazuje, korzenie tej profesji siegają… 500-600 lat wstecz!

W materiale przygotowanym we współpracy z RocketJobs, Radek Kotarski tłumaczy, że słysząc o tym, że finansista jest zawodem przyszłości, dostaje wręcz alergicznej wysypki. A to dlatego, że jak opowiada, bez świata finansów z przeszłości, nie byłoby świata, który znamy. Warto więc poznać przytaczane przez niego przykłady pierwszych w naszej historii działań finansowych, które potwierdzają, że finansista to nie tylko zawód przyszłości, ale też przeszłości i teraźniejszości.

W przygotowanym materiale odpowiada też na kluczowe pytania odnośnie predyspozycji osób na tym stanowisku, które pomagają w osiągnięciu sukcesu w tej branży:

  • Dlaczego finansista powinien mieć inteligencję emocjonalną?
  • Dlaczego powinien posiadać umiejętność przekazywania wiedzy?
  • Dlaczego też tak ważne w tym zawodzie są umiejętności komunikacyjne?

Okazuje się, że nie tylko umiejętności analityczne czy wręcz matematyczne są kluczowe w tym zawodzie, a aby osiągnąć sukces należy posiadać wyżej wymienione predyspozycje.

Na koniec warto też wspomnieć o wynagrodzeniu. Dlaczego w tej branży jest ono tak wysokie i czy istnieje ryzyko, że kiedyś się to zmieni?

Co zatem finansistów czeka w przyszłości? Co z przekornym stwierdzeniem Radka Kotarskiego, że to nie jest zawód przyszłości?

Spokojnie, jest to zawód przyszłości, jednak jego przedstawicieli czekają niemałe wyzwania. Przede wszystkim nadążanie za zmianami w obecnym świecie.

Finanse to więc zawód PRZESZŁOŚCI – TERAŹNIEJSZOŚCI – PRZYSZŁOŚCI.

A ogłoszenia o pracę znajdziecie na RocketJobs.pl!

Starszy redaktor projektów specjalnych w Burda Media Polska

Redaktor naczelna RocketSpace.pl w latach 2021-2022.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze