Remote forever. Hello News 20.10.2020 r.

Remote forever. Hello News 20.10.2020 r. fot. Jenny Ueberberg / Unsplash.com

Witamy Was w kolejnym tygodniu października. Sytuacja pandemiczna powoduje, że wiele firm może spotkać się z trudną sytuacją. W dzisiejszym Hello Newsie przeczytacie m. in. o tym, jak wygląda sytuacja w polskiej branży IT. Nie zabraknie również artykułów o pracy zdalnej czy employer brandingu. Miłej lektury! 

1. Remote forever  

W związku z pandemią wiele firm zdecydowało się na pracę zdalną do przyszłego roku. Firma Microsoft zdecydowała się na zupełnie inny krok home office będzie możliwy już zawsze, tylko nie dla każdego pracownika. Korporacja pozwala na wybór między modelem hybrydowym a zdalnym. 

Więcej na ten temat tutaj

2. Barometr ITX

Jak wyglądał trzeci kwartał w polskiej branży IT? Aż 72% badanych organizacji odnotowało wzrost przychodów we wrześniu w stosunku do sierpnia. 24% nie zauważyło żadnych zmian, a 4% uzyskało przychody niższe niż w poprzednim miesiącu. Jak wyglądała kwestia zatrudnienia? Jakie są nastroje polskich firm?

Więcej na ten temat tutaj. 

3. In-N-out EB 

Już od wielu employer branding jest dzielony na zewnętrzny i wewnętrzny. Jednak im bardziej zaczniemy się zagłębiać w tematykę EB, możemy stwierdzić, że ten podział jest nie do końca odpowiedni i konkretny. Ula Zając-Pałdyna podeszła do tego tematu w zupełnie inny sposób. Wyróżniła siedem grup interesariuszy. Grupy docelowe mogą pomóc w budowaniu marki pracodawcy.

Więcej na ten temat tutaj. 

4. Miłość do X-Ray Search?

WhenX to wtyczka, która przyprawi każdego HR-owca o szybsze bicie serca. To narzędzie niezmiernie użyteczne podczas wyszukiwania w Google, dzięki któremu możesz zapomnieć o kilkukrotnym przeglądaniu tego samego profilu podczas wyszukiwania metodą X-Ray Search. Wtyczka ta pozwala m.in. na robienie notatek czy zapamiętywanie ulubionych wyników. Co więcej, dzięki niej zobaczysz datę poprzedniej wizyty na danej stronie. Jaki jest koszt WhenX i jak ją zainstalować?

Więcej na ten temat tutaj.

5. Co za dużo, to niezdrowo 

O co można pytać pracownika? Wraz z pandemią, ciekawość pracodawców wzrosła. W imię dbania o bezpieczeństwo, chcą coraz bardziej inwigilować swoich pracowników. Bywają oni dopytywanie np.  dopytywani o sposoby spędzania swojego czasu wolnego. Coraz bardziej powszechne robią się ankiety, w których firm pytają pracowników  o to, czy byli na weselu, pogrzebie czy chcą wyjechać na urlop… Czy jest to zgodne z prawem? Jak bardzo jest to konieczne w aktualnej sytuacji?

Więcej na ten temat tutaj


Zestawienie przygotowała Karina Szóstakowska.

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Reklama Women in Tech

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze