Wilka przyjemność cię widzieć. Hello News 22.09.2020 r.

Wilka przyjemność cię widzieć. Hello News 22.09.2020 r. fot. Peter Scherbatykh / Unsplash.com

W pierwszy dzień jesieni witamy Was najnowszym Hello Newsem. W dzisiejszym wydaniu przedstawimy m.in. ciekawe pomysły na angażowanie pracowników, a także wady i zalety zdalnego outplacementu. Miłej lektury! 

1. Wilka przyjemność Cię widzieć

Nordea przedstawia, jak dobrze pokazać stabilność firmy w ciężkich czasach. Dzięki kampanii, która ruszyła 1 lipca, udowadniają, że nadal rekrutują. Wiele tekstów bazowanych jest na zwrotach „zwierzęcych”. O świetnym działaniu EB-owym przeczytacie u Bardzo HR.

Więcej na ten temat tutaj

2. Wirtualna wystawa psów

Firma zajmująca się sztuczną inteligencją angażuje swoich pracowników w zupełnie inny sposób. Pandemia spowodowała, że aż 1/3 zatrudnionych w firmie osób przeszła na pracę zdalną. Typowe działania angażujące pracowników nie dawały efektów. Do standardowych wydarzeń online t.j. Happy Hour zapisywało się tylko 10 osób, wtedy przyszedł pomysł… zdalnych wystaw psów. Brzmi ciekawie?

Więcej na ten temat tutaj

3. Mniej specjalistów z Ukrainy

W porównaniu do 2019 roku, aż 11 proc. mniej pracowników z Ukrainy otrzymało pozwolenia na pracę. O 28 proc. spadła liczba zezwoleń dla specjalistów, a o aż połowę dla informatyków. Według badań, co dziesiąta firma w Polsce zatrudnia Ukraińców. W co piątej pracownicy z Ukrainy zajmowali stanowiska średniego szczebla. 

Więcej na ten temat tutaj.

4. Outplacement zdalnie czy tradycyjnie

Większość z HR-owców uważa, że zwolnienia to najbardziej stresujący element ich pracy. Outplacement może pomóc w rozładowaniu negatywnych emocji. To ważne narzędzie z dziedziny Employer Brandingu. Czasami oznacza wsparcie psychologa, a czasami tylko doradztwo. Jakie są zalety, a jakie wady zdalnego outplacementu?

Więcej na ten temat tutaj. 

5. Elastyczne biura

Po kilku miesiącach zamknięcia biur, firmy ponownie je otwierają. Najważniejsze dla pracowników jest bezpieczeństwo oraz zachowanie ciągłości działań. Emergency office to trend, który będzie się rozwijać w najbliższej przyszłości. Ratunkowe, elastyczne biura będą dopasowane do specyfiki modelu flex office. Każda firma chce zachować ciągłość, dlatego zapasowe biura coraz bardziej zyskują na wartości, nie tylko w branży IT. Szczegóły poznacie na Puls HR.

Więcej na ten temat tutaj.


Zestawienie przygotowała Karina Szóstakowska.

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze