Naukowczynie, inżynierki i kobiety z IT na jednej scenie. Women in Tech Summit 2024 coraz bliżej

Naukowczynie, inżynierki i kobiety z IT na jednej scenie. Women in Tech Summit 2024 coraz bliżej fot. Anita Kot

Już 12 czerwca i już po raz szósty wystartuje w Warszawie największa w Europie konferencja dla kobiet w IT&TECH. W czasie Perspektywy Women in Tech Summit spotkają się najpiękniejsze umysły nowych technologii. Będą to naukowczynie, inżynierki, liderki, startuperki oraz ekspertki światowych firm technologicznych. Misją tego cieszącego się niezwykłą popularnością wydarzenia, organizowanego od 2018 roku, jest wzmocnienie kobiet w obszarze technologii i nauki, a także wykreowanie Polski na główny europejski hub tematyki kobiet w technologiach.

Podobnie jak w zeszłym roku, wydarzenie zgromadzi ponad 8 tys. uczestniczek. Przeżyją one coś niezwykłego. Na Summicie będzie można po raz pierwszy w Polsce zobaczyć na własne oczy komputer kwantowy (!) i zrozumieć jego działanie.

Women in Tech Summit 2024 – goście i program. Co się będzie działo?

Wśród Gości Specjalnych tym roku na Summicie pojawią się m.in.

  • Barbara Nowacka, Ministra Edukacji Narodowej;
  • Krzysztof Gawkowski, wicepremier, Minister Cyfryzacji;
  • Prof. Margot Gerritsen ze Stanfordu, założycielka globalnego ruchu „Women in Data Science”;
  • Clara Nellist, słynna influencerka naukowa, fizyczka cząstek elementarnych w CERN;
  • Gitanjali Rao, najlepsza młoda naukowczyni w Ameryce i światowa promotorka STEM;
  • Prof. Andrzej Dragan, wybitny fizyk i jeden z najbardziej charyzmatycznych popularyzatorów nauki;
  • Prof. Christiane Floyd, legenda informatyki, twórczyni podstaw otwartego oprogramowania i pierwsza w historii profesorka informatyki w Niemczech.

Women in Tech Summit 2024: Scena Science

Tegorocznej konferencji partnerują najlepsze polskie uczelnie techniczne oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wyjątkową atrakcją dla środowisk akademickich będzie w tym roku Scena Science ze specjalnym programem Meet Quantum realizowanym wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji, a także ekspertkami i ekspertami z NASK, PCSS, AGH, IQM Quantum Computers oraz Uniwersytetu Warszawskiego.

W czasie konferencji dyskutowane będą najgorętsze tematy. Jakie? Programowanie kwantowe, nowa sztuczna inteligencja, interakcje human-machine, przyszłość data science i więcej) oraz bieżące tematy społeczne (neurodiversity, przywództwo kobiet, tech-life balance). Będzie też można zdobyć nowe kompetencje dzięki warsztatom Tech&Soft Skills oraz w specjalnej Strefie Mentoringu. Tam w formule 1:1 można konsultować się ze znakomitymi Mentorkami i Mentorami!

Summit będzie także niepowtarzalną szansą m.in. dla studentek i studentów, by zadbać o swoją karierę zawodową w ramach unikatowych Targów Kariery. Podczas nich zaprezentuje się niemal 100 najbardziej innowacyjnych i ceniących potencjał kobiet globalnych firm technologicznych.

Summit to Inspiracja, Wiedza, Kariera, Nowe Idee i wpływający na całe życie Networking. Panowie są też zaproszeni.

Women in Tech Summit 2024 – bilety na wydarzenie

Studentki i studenci kierunków technicznych i ścisłych mogą ubiegać się o bezpłatne wejściówki. Podobnie jak kobiety pochodzące z Ukrainy i studiujące/pracujące w STEM: STEM WOMEN FREE TICKETS.

Dla Ciebie przygotowaliśmy tańsze bilety na to wydarzenie. Skorzystaj z kodu zniżkowego -10 proc. (ważny do 31.05 włącznie):

Organizatorem Summitu jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy.

Fundacja Edukacyjna Perspektywy

Uznana organizacja non profit, która inspiruje, łączy i wspiera kobiety w technologiach, nauce i innowacjach w Europie i Azji Środkowej, a partneruje jej ponad 100 największych firm technologicznych oraz najlepsze uczelnie techniczne w Polsce. Prowadzimy szereg działań inspiracyjnych dla młodych kobiet w technologiach i nauce: IT for SHE, LeaderSHEp Academy, Shesnnovation Academy, Dziewczyny do nauki!, Dziewczyny w grze, a także program stypendialny dla studentek informatyki: Nowe technologie dla dziewczyn. W większość działań wbudowujemy element mentoringu – bo wierzymy w wartość relacji, w której osoby z doświadczeniem chcą się nim dzielić z dziewczynami z potencjałem. Od 17 lat wspieramy dziewczyny w wyborze kierunków technicznych i ścisłych w ramach pionierskiej i największej w Polsce akcji Dziewczyny na Politechniki! i Dziewczyny do Ścisłych! Więcej o projektach: https://womenintech.perspektywy.org/

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze