Zestaw Maty w McDonald’s – co się w nim znajduje i ile kosztuje?

Zestaw Maty w McDonald's – co się w nim znajduje i ile kosztuje?

18 października o godz. 10:30 pojawił się w sprzedaży zestaw Maty w McDonald’s – McZestaw 33, który będziemy mogli kupić do 21 listopada. W jego składzie znajdziemy: potrójnego cheesburgera (Potrójny Ch33sburger), vanilla matcha latte (Matchak Latte) i średnie frytki. Zestaw kosztuje 18 zł. Kupon umożliwiający zakup zestawu znajdziemy w aplikacji McDonald’s w zakładce OkazYeah!

Dlaczego powstał zestaw Maty w McDonald’s?

„Mata przejmuje Maka” – taki komunikat widzimy, kiedy tylko otworzymy stronę McDonald’s. Jak mówi marketing director McDonald’s Polska, Tomasz Dębowski, Mata został wybrany do współpracy, ponieważ stanowi bardzo ważny głos swojego pokolenia. McDonald’s chce oddać przestrzeń osobowości, która wpływa na kulturę.

W ramach kampanii promocyjnej stworzono reklamę, za której produkcję odpowiadała Papaya Films. Ukazany w niej został świat przyszłości. Za kamerą stanął Maciej Buchwald, operatorsko wspierany przez Tomasza Gajewskiego.
To nie pierwszy raz, kiedy Mata współpracował z Maciejem Buchwaldem. Reżyser odpowiadał również za klip Maty – „Patoreakcja”, który na YouTube doczekał się już ponad 51 mln wyświetleń.

Na materiałach promujących zestawy w McDonald’s, Mata ma fryzurę, która nawiązuje do słynnej litery „M” z logo sieciówki. Jego stylizacja również jest utrzymana w kolorystyce odpowiadającej barwie znaku graficznego sieci restauracji.

Zestaw ubrań Maty w McDonald’s

Zestawy z jedzeniem to nie wszystko. W ramach współpracy Maty z McDonald’s powstała również kolekcja ubrań, która łączy estetykę zarówno rapera, jak i sieci restauracji.

W składzie limitowanej serii z kultowym logo McDonald’s znalazły się:

  • dwie bluzy,
  • kamizelka z kieszeniami,
  • longsleeve,
  • trzy t-shirty.

Ubrania z tej linii będzie można wygrać w konkursach organizowanych w social mediach, na kanałach sieci restauracji.

Ubrania i zestaw Maty w Mc Donalds
Fot.: Mat. prasowe

Podobną współpracę w zeszłym roku McDonalds’s nawiązał z Travisem Scottem, amerykańskim raperem. Wówczas w zestawie gwiazdy znalazł się burger z serem, bekonem i sałatą, frytki, sos BBQ oraz Sprite. Całość cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że w niektórych oddziałach aż brakowało składników do tworzenia tego burgera.
Forbes podawał, że Scott wówczas zarobił na tej współpracy blisko 20 mln dolarów.


Źródło zdjęcia głównego: YouTube

Starszy redaktor projektów specjalnych w Burda Media Polska

Redaktor naczelna RocketSpace.pl w latach 2021-2022.

Reklama Women in Tech

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze