HRakterna środa – 8 kont na LinkedIn, które warto obserwować

HRakterna środa – 8 kont na LinkedIn, które warto obserwować

O sile i wartości LinkedIna w dzisiejszych czasach można toczyć szerokie debaty, lecz ostatecznie i tak pozostaną one albo nierozwiązane, albo wytoczą kolejne tematy do omówienia. Do korzystania z tej platformy nie trzeba przekonywać nikogo. Ale jak już na niej jesteśmy, to kogo warto powinniśmy obserwować z HR-owego punktu widzenia? 

Nie od dziś wiadomo także, że dobrze uczyć się na czyimś przykładzie, oraz że warto słuchać i czytać, co osoby doświadczone mają do powiedzenia. Możliwość bliskiego kontaktu z ludźmi działającymi w branży HR-owej daje właśnie LinkedIn, na którym często dzielą się swoimi przemyśleniami i wiedzą.

Przedstawiamy 8 HR-owych profili na LinkedInie, które warto obserwować

W związku z tym postanowiliśmy przedstawić Wam kilku LinkedInowych ekspertów z zakresu HR-u, których warto obserwować! 

Ula Zając-Pałdyna

– Kiedy ktoś pyta, czym zajmuję się na co dzień, mam odwieczny problem z odpowiedzią. Bo w jaki sposób ma odpowiedzieć osoba, która ma 100 pomysłów na minutę? – Pisze sama o sobie. I rzeczywiście, ciężko byłoby ją skategoryzować. 😉

Przede wszystkim Ula jest HR-owcem, związanym z branżą już od swoich studiów. Od tamtego czasu pracowała w agencjach doradztwa personalnego i łapała się wszelkich prac tymczasowych. Dopiero po tej przygodzie zawodowo związała się z HR-em i niewątpliwie odnalazła się w nim znakomicie. Ponadto jest trenerem, wykładowcą, prelegentką, ekspertką medialną, prawnikiem i matką. W wolnych chwilach prowadzi bloga HR na obcasach. Warto obserwować jej bieżące poczynania na LinkedInie, bo jak możecie się domyślić – jest ich dużo!

Olga Żółkiewicz

Również w tym przypadku, Olga jest osobą, której nie można zaszufladkować. Na co dzień zajmuje się Employer Brandingiem, Candidate & Employee Experience i komunikacją wewnętrzną oraz Personal Brandingiem. Ponadto pomaga społeczności HR-owej w ramach konsultacji, prowadzi szereg szkoleń i występuje na konferencjach oraz meet-upach. 

Czyli ogólnie rzecz ujmując, HR-owiec w świecie nowych technologii. W wolnych chwilach bloguje na How2HR, a zobaczyć możecie ją na jej Instagramie. Ale definitywnie warto obserwować ją także na LinkedInie!

Jacek Krajewski

Jeśli zastanawiasz się nad wykorzystaniem grywalizacji w procesach HR, takich jak: preselekcja, pre-onboarding, onboarding czy zmiana organizacyjna, to nie można trafić lepiej, niż na profil Jacka! W branży HR i nowych technologii działa już ponad 13 lat, często przewija się na wydarzeniach branżowych, a także pisze artykuły dla prasy branżowej, ale to właśnie w dziedzinie grywalizacji jest ekspertem. Z pewnością będziecie zdziwieni, jak kreatywnie można wykorzystać tę metodę! 

Ponadto Jacek prowadzi na swoim profilu cykl postów pod tytułem #zapytajJacka, które są solidną dawką wiedzy! 

Zyta Machnicka

Zyta to jedną z pierwszych konsultantów w Polsce, zajmujących się sprawami employer brandingu. Swoją wiedzą dzieli się już ponad 14 lat, ale także jest założycielką EBMASTERS. Do tej pory zrealizowała ponad 200 projektów edukacyjnych z zakresu swojej specjalizacji, a dzisiaj pełni rolę CEO w Lightness oraz bloguje na swojej stronie CandidateExperience.pl.

Jak sama twierdzi – każdą firmę stać na bycie lepszym pracodawcą. 

Kasia Tang

Kasia jest trenerką rekrutacji, social media i wyszukiwania kandydatów w sieci. Zarządza Recruitment Open Community Polska – największą polską społecznością rekruterów. Jeśli ktoś ma problem ze znalezieniem odpowiednich kandydatów do swojej organizacji, to odzywa się właśnie do niej! Zajmuje się szkoleniami rekruterów i menadżerów w kwestii pozyskiwania i rekrutacji. 

Swoją wiedzą dzieli się na swoim blogu, ale jej profil na LinkedInie nie pozostaje pusty. Z pewnością się na nim odnajdziecie!

Adrian Martinez

Kolejna osoba w naszym zestawieniu to Adrian Martinez, który jest blisko związany z employer brandingiem oraz marketingiem rekrutacyjnym. Aktualnie pełni stanowisko CMO & Co-foundera w HR Embassy oraz jest organizatorem znanej wszystkim HeRoes Conf. Pomaga firmom lepiej się komunikować na zewnątrz i wewnątrz.

– Głęboko wierzę, że każda firma ma coś wartościowego i ciekawego do pokazania i przekazania swoim kandydatom – jak sam o sobie pisze. Zdecydowanie warto śledzić jego działalność na LinkedInie. Dzieli się tam wydarzeniami, w których uczestniczy oraz drogocenną wiedzą z zakresu swojej specjalizacji! 

Maja Gojtowska

Maja jest moderatorem Design Thinking, prowadzi szkolenia i konsultacje projektów wizerunków z obszaru HR i employer brandingu. Jak sama pisze – wierzę, że każda firma powinna traktować swoich kandydatów i pracowników przynajmniej tak dobrze jak klientów. – Lecz jak sama zauważyła, nie zawsze tak się dzieje, dlatego stara się to zmienić.

Prócz tego, że prowadzi poczytnego bloga, którego z całego serca polecamy, to wydała książkę pt. “Candidate experience. Jeszcze kandydat czy już klient?”. Opisuje w niej, co zrobić, aby nie tylko przyciągnąć do siebie pracowników, ale także o tym, jak dbać o doświadczenie kandydatów i traktować ich jak klientów. Koniecznie zaobserwujcie jej profil, jeśli chcecie być na bieżąco!

Karolina Latus

Kolejna HR-owa rakieta, której wszędzie pełno to Karolina Latus! Obecnie pełni szereg funkcji, od C-level Head Huntera i HR Trainera w CRAFTS, przez Foundera & Organisera HR na Deser po Community Managera w Recruitment Open Community. Ponadto działa jako freelancer. Jej misją jest zrewolucjonizowanie świata HR. 

Prócz tego, że oferuje przeprowadzenie procesów rekrutacyjnych, zoptymalizowanie działań HR czy wszelkiego rodzaju szkolenia, to warto śledzić ją na LinkedInie!

Karolina Kołosowska

Czas na małą autoreklamę! 😉 Karolina reprezentuje nasz dział HR w Just Join IT, ale jednocześnie opiekuje się właśnie helloHR! W branży HR jest od ponad pięciu lat, z czego cztery spędzone są w sektorze IT. Chętnie dzieli się swoim doświadczeniem oraz wiedzą, a przy tym jest ciepłą osobą, z którą każdy się dogada.

Czynnie działa na LinkedInie, dlatego śmiało, nie bójcie się nawiązać kontakt! 🙂


Zdjęcie główne artykułu pochodzi z unsplash.com.

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze