Eventy i szkolenia podczas pandemii

Eventy i szkolenia podczas pandemii

Jak wszyscy dobrze wiemy, w obecnym stanie rzeczy wszelkiego rodzaju eventy i szkolenia “w realu” zostały odwołane lub przełożone na późniejsze terminy. Jest to bezprecedensowa sytuacja dla większości z nas, jednak dzięki powszechnemu dostępowi do Internetu, dość szybko udało nam się w niej odnaleźć. Wiele firm i organizacji zdecydowało się więc na przeprowadzanie webinarów, konsultacji online i livestreamów. Zrobiliśmy mały przegląd – poniżej znajdziecie wybrane przykłady. Jednak ta lista będzie na bieżąco aktualizowana! Dlatego jeśli trafiłeś na jakiś ciekawy online’owy event lub sam jesteś jego twórcą, koniecznie daj nam znać – być może znajdzie się on w naszym zestawieniu! 🙂

🚀 Szkolenia DIMAQ – z domu też możesz podnosić swoje e-kompetencje

Aby jak najbardziej zmniejszyć skutki zaistniałej sytuacji, wszystkie szkolenia w ramach Akademii DIMAQ zostały przeniesione do świata online. Odbywają się one w formie interaktywnych live’ów i całkowicie realizują program szkoleń stacjonarnych. Trener na żywo prowadzi zajęcia, włączając w to ćwiczenia indywidualne dla uczestników. Trwają po 2,5 godziny dziennie, co pozwala spokojnie przyswoić merytoryczną wiedzę, a jednocześnie nie wymaga długiego zaangażowania się. Osoby, które mają pod opieką dzieci, mogą na 2,5 godz. wymienić się z kimś i wziąć udział w szkoleniu, a przy tym wykorzystać efektywnie czas pracy zdalnej. A do tego te kursy są tańsze niż stacjonarne – przy ich organizacji, odpadają m.in. takie koszty, jak wynajem sali 🙂

Szczegóły i zapisy – http://bit.ly/2IZNA8d

Także projekt DIMAQ Voice przenosi się do sieci. Już w poniedziałek na grupie DIMAQ – profesjonaliści Digitalu na Facebooku udostępniona zostanie prelekcja, przeprowadzona w formie krótkiego video (10-15 min.). Wystąpienie będzie dotyczyć tematyki digital marketingu. Następnie w ciągu dnia, uczestnicy będą mogli obejrzeć video i zadawać pytania w komentarzach do zaprezentowanego materiału. Przez cały dzień zbierane będę komentarze osób, które obejrzały prezentację, i tego samego dnia, w godzinach popołudniowych, przeprowadzone zostanie Q&A w formie live’a, w którym prelegent będzie mógł odpowiedzieć na zebrane pytania, ale również na te, które będą pojawiały się podczas jego trwania.

Posiadacze certyfikatu DIMAQ będą mogli uzyskać 4 punkty: 2 za udział na DIMAQ Voice Online (trzeba zrobić screen podczas transmisji live i wysłać go za pomocą platformy DIMAQ) oraz dodatkowe 2 punkty za zadanie pytania. Można to zrobić w komentarzu pod video-prezentacją na grupie lub podczas trwania transmisji live. Jedna osoba może zadać wiele pytań, lecz tylko raz zostaną naliczone. Jeżeli chodzi o punkty recertyfikacyjne dla prelegenta, nic się nie zmienia. Prowadzący otrzyma od 25 do 40 punktów, w zależności od oceny, jakie oglądający przyznają w ankiecie online.
Dołącz do wydarzenia na Facebooku i otrzymuj powiadomienia o tym, kto wystąpi na DIMAQ Voice Online. Wideo i live będą odbywały się na grupie. Komunikacja wydarzenia będzie odbywała się również na pozostałych kanałach DIMAQ oraz IAB Polska.

🚀 HeRbata – HR Debata

Już w najbliższy czwartek o godziny 15:00 gorąco zapraszamy na rozmowę Karoliny Kołosowskiej z czterema gośćmi ze świata rekrutacji. Postarają się oni znaleźć odpowiedzi na szereg pytań, które powstają na skutek obecnego kryzysu związanego z pandemią. Na pewno poruszone będą tematy rekrutacji online czy też zdalnego onboardingu. W planie jest także parę słów o tym, jak globalne marki i mniejsze organizacje radzą sobie z koniecznością pracy full-time zdalnej. Czy jest to dla nich wyzwanie, czy może normalna sytuacja? Debata będzie prowadzona w formie „ask me anything”, zatem i Ty możesz zadać pytanie, na które specjaliści postarają się odpowiedzieć!

Szczegóły i zapisy – https://livestream.hellohr.pl/

🚀 Livestreamy Just Join IT

Jeśli ktoś na bieżąco obserwuje działania naszego starszego brata, JJIT, ten dobrze wie, że w tym projekcie zdalne spotkania to nic nowego 🙂 Jednak Śniadania z Programowaniem, czyli czyli cotygodniowe poranne spotkania z ekspertami ze świata IT, odbywały się zazwyczaj w naszym studio nagraniowym. W zeszłym tygodniu po raz pierwszy zostały przeprowadzone poza nim, tzn. każdy z rozmówców był w innym miejscu. Oprócz wielu nowinek z tego mistycznego świata, były m.in. polecane narzędzia do pracy zdalnej programistów (listę znajdziecie tutaj). A jak wyglądało całe to nietypowe spotkanie? Zobaczcie sami -> https://www.facebook.com/JustJoinIT/videos/159472355167163/

Natomiast jeśli chodzi o “gorącą” obecnie tematykę, to poruszana była w drugim justjoinowym formacie, czyli Polscy Programiści na Świecie. Goście Piotra Nowosielskiego opowiedzieli m.in., o tym, jak ich firmy (te, w których pracują i te, którymi zarządzają) radzą sobie z kryzysem w związku z koronawirusem. Rozmawiali także o szansach i zagrożeniach, jakie niesie obecnie praktykowana praca zdalna. Sprawdźcie -> https://www.facebook.com/JustJoinIT/videos/159472355167163/

🚀 Koronawirus: jak zachować motywację w czterech ścianach?

No to 26 marca szykuje się bardzo szkoleniowo! Tego dnia – a właściwie wieczoru, bo o 20:00 – odbędzie się stream rozmowy Zofii Szynal z dr Ewą Jarczewska-Gerc, psycholożką społeczną i trenerką biznesu. Temat będzie nielekki i dotyczący chyba nas wszystkich, a mianowicie spędzania prawie całego czasu w miejscu zamieszkania. Poszukiwane będą odpowiedzi na pytania:
– Dlaczego domowe zacisze może wpływać na nas demotywująco?
– Czym jest efekt pidżamy?
– Jak zachować dobre nawyki, pozostając w domu?
– Jak sprostać nowym wyzwaniom, np. pracy zdalnej?
– W jaki sposób motywować się do działania bez kontroli i fizycznej obecności przełożonych i osób z zespołu?
– Jak pozostać w dobrej kondycji psychicznej i fizycznej bez możliwości chodzenia na treningi, uczestnictwa w swoich dotychczasowych zajęciach i wydarzeniach?
Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że tego po prostu trzeba posłuchać. A przy okazji zapowiadamy, że szykujemy dla Was publikację o tej tematyce!

Szczegóły i zapisy – https://swps.pl/strefa-psyche/wydarzenia/403-webinarium/21385-koronawirus-jak-zachowac-motywacje-w-czterech-scianach-webinar

🚀 Świstak Ledwo pracuje zdalnie

Także w ten czwartek, ale na szczęście o godzinie 18:00, rozpocznie się internetowe spotkanie Anny Ledwoń-Blachy z Bartłomiejem “Świstakiem” Piotrowskim. Podzielą się oni swoimi doświadczeniami i przemyśleniami, jak to jest na home office. Moderatorem będzie Bernadeta Selwa, która będzie czuwać nad sprawnym przebiegiem spotkania. A o czym będzie mowa? Oczywiście głównie o home office – jak to ogarnąć, żeby nie zwariować? I czy wszystko da się wykonać zdalnie? Ustawienie biurka i podłączenie laptopa do sieci to dopiero początek…

Szczegóły i zapisy – https://www.facebook.com/events/508039336769241/

🚀 InfoShare Academy uczy programowania online

Zajęcia zdalne w Akademii są prowadzone na żywo, co oznacza naukę na takim samym poziomie, jak na sali szkoleniowej. W trakcie zajęć możesz dać trenerowi dostęp do swojego ekranu, aby pomógł Ci w konfiguracji, podczas wykonywania zadania lub gdy masz problem z kodem.
Już niedługo IS Academy startuje z dodatkowymi grupami, które będą mogły rozpocząć kurs w trybie zdalnym z trenerem, natomiast kursy, które już się rozpoczęły, są stopniowo przenoszone w tryb zdalny (trener wraz z całą grupą uczą się zgodnie z planem przebywając w swoich domach). Wrócimy na klasyczną salę szkoleniową, gdy minie zagrożenie wirusowe.

Szczegóły i zapisy – https://infoshareacademy.com/kursy/

🚀 AMA – Praca zdalna w sprzedaży

Co prawda ten live już się odbył, ale na szczęście wciąż można go obejrzeć. A warto! Agnieszka Zawadka i Marcin Stańczak z LiveSpace opowiedzieli o wyzwaniach związanych z pracą zdalną w zespołach sprzedaży oraz podzielili się dobrymi radami, jak organizować pracę na odległość, aby była efektywna.
Dostęp – https://www.facebook.com/LivespaceCRM/videos/3026029840754500/

Firma proponuje także dużą ilość internetowych szkoleń, głównie z zakresu umiejętności sprzedażowych.
Szczegóły i zapisy – https://www.livespace.io/pl/webinaria/

Zestawienie przygotowała i zaktualizowała Agnieszka Zwolan.
Chcecie polecić online event z zakresu marketingu, sprzedaży lub zarządzania? Napisz do nas wiadomość na fanpage’u!

Źródło ilustracji: canva.com

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze