Prawie 90% organizacji wybrało pracę zdalną. Raport Gartner. Hello News 24.03.2020 r.

Prawie 90% organizacji wybrało pracę zdalną. Raport Gartner. Hello News 24.03.2020 r.

Jak co tydzień przygotowaliśmy dla Was zbiór najciekawszych artykułów z minionego tygodnia. Większość z nich dotyczy pracy zdalnej, która od pewnego czasu dotyczy większość z nas, a jak raport Gartnera pokazuje – 88% organizacji z siedzibami w Stanach Zjednoczonych. Warto także przyjrzeć się radom zawartym w poniższym zestawieniu, my z nich skorzystaliśmy!

Zostań najlepszym opiekunem Uszatego! 🐶

Aplikuj

1. 88% organizacji wybrało pracę zdalną, a 97% zaprzestało wysyłać pracowników w podróże służbowe. Takie są wyniki najnowszego raportu Gartner przeprowadzonego na próbie 800 firm. Wyniki na pewno cieszą, bo są zgodne z rekomendacjami WHO. Gartner w nowym raporcie przywołał także badanie z 3 marca, kiedy to tylko 80% firm wstrzymało się z podróżami służbowymi. Dziś ta statystyka jest bliska 100%.

Więcej na ten temat tutaj.

2. Zarządzanie zespołem zdalnym to dla wielu nowość. Dlatego warto skorzystać z rad bardziej doświadczonych managerów, którzy postanowili podzielić się swoją wiedzą. Stella Garber, ówczesna Head of Marketing w Trello, w 2018 wystąpiła przed publiką Trello Day 2018, by opowiedzieć o tym, jak w Trello wygląda współpraca z pracownikami zdalnymi. Przypominamy to nagranie.

Więcej na ten temat tutaj.

3. Wykorzystaj ten czas na swój rozwój. Panująca pandemia dała nam trochę luzu, który warto wykorzystać do podnoszenia swoich umiejętności. Dlatego cieszą nas zestawienia nowych publikacji traktujących o HR-ze czy o zarządzaniu zespołami. Hrpolska.pl przygotowała taki zbiór, do którego zapraszamy. Jedna z polecanych publikacji to: Przyciąganie talentów. Jak znaleźć, zatrudnić i zatrzymać najlepszych.

Więcej na ten temat tutaj.

4. Jak przekonać pracodawcę do pracy zdalnej? To pytanie postawił sobie za cel autor artykułu pt. 10 statystyk związanych z pracą zdalną. Powołuje się w nim na raport firmy Gallup, która od lat monitoruje rynek Stanów Zjednoczonych. Jedna ze statystyk mogących przekonać pracodawcę do wyboru pracy zdalnej dotyczy produktywności. Według badań, pracownicy zdalni są aż o 35-40% bardziej produktywni!

Więcej na ten temat tutaj.

5. Pracodawcy mogą sprawdzać, co dokładnie robią pracownicy zdalni na swoich komputerach. Przepis ten od dawna widnieje w kodeksie pracy, który wspomina o tym, że za zgodą pracownika, pracodawca na służbowym sprzęcie może zainstalować programy śledzące, co dana osoba robi podczas godzin pracy. Kwestia ta była niedawno tematem dyskusji w Stanach, o czym jest poniższy artykuł.

Więcej na ten temat tutaj.


Zdjęcie główne artykułu pochodzi z unsplash.com.

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze