#ZasługująNaOdkrycie – Meta wspiera polskich przedsiębiorców

#ZasługująNaOdkrycie - Meta wspiera polskich przedsiębiorców

Facebook, który niedawno zmienił nazwę na „Meta” postanowił wesprzeć lokalne biznesy i jednocześnie pomóc użytkownikom w poszukiwaniu prezentów. Materiały powstałe w akcji znajdziecie pod hashtagiem #ZasługująNaOdkrycie.

Zostań opiekunem Gapcia! 🐶

Aplikuj

Pandemia COVID-19 mocno dotknęła m.in. lokalne biznesy. To właśnie je wspiera najnowsza kampania na Facebooku.

Małe i średnie przedsiębiorstwa w czasie pandemii przeżywały duży kryzys, a wiele z nich musiało zamknąć lub zawiesić swoją działalność. Ci, którym się udało przetrwać musieli zmierzyć się z np. spadkiem sprzedaży. Lockdown też wszystkim pokazał, jak ważnym źródłem jest internet, gdzie w większości się przeniosła sprzedaż.

W okresie przedświątecznym Meta postanowiła wesprzeć lokalnych twórców, promując ich produkty na swoim fanpage i Instagramie.

Pandemia COVID-19 spowodowała, że cały świat przeniósł się do sfery online w każdym aspekcie życia. Wpłynęło to również na przedsiębiorstwa, które musiały skupić się na rozwijaniu sprzedaży internetowej. W ostatniej edycji raportu “Global State of Small Business”, w którym badamy kondycję małych i średnich firm na całym świecie, ponad 36% polskich przedsiębiorców zadeklarowało, że za przynajmniej jedną czwartą ich sprzedaży odpowiada właśnie sfera online. W okresie Świąt, kiedy każdy z nas poszukuje prezentów dla bliskich, warto postawić na lokalność i wybrać produkty tworzone z pasją i zaangażowaniem przez lokalnych rzemieślników – mówi Robert Bednarski, dyrektor Meta na Europę Środkowo-Wschodnią.

Zobaczcie także: Gdzie w tym roku najchętniej robimy świąteczne zakupy?

W celu wsparcia przedsiębiorców postanowiono zainspirować użytkowników do zakupu świątecznych prezentów właśnie od nich, Meta zaprosiła do współpracy znanych twórców internetowych, takich jak Małgosia Minta, Olga Frycz czy Suchy Tata, którzy na swoich kontach na Instagramie zdradzają prezentowe rekomendacje od polskich przedsiębiorców.

Historie wybranych marek możemy poznać także na stronie Facebook App, gdzie również umieszczane są inspiracje. Możecie je obejrzeć też po prostu wpisując hashtag#ZasługująNaOdkrycie.


Źródło zdjęcia głównego: Mat. prasowe

Starszy redaktor projektów specjalnych w Burda Media Polska

Redaktor naczelna RocketSpace.pl w latach 2021-2022.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze