Równość w miejscu pracy – co o niej myśli pokolenie Z?

Równość w miejscu pracy - co o niej myśli pokolenie Z?

Według raportu Rainbow Europe 2021 Polska drugi rok z rzędu zajmuje najniższe miejsce wśród państw Unii Europejskiej pod względem równego traktowania osób LGBT+? Co #GeneracjaZ myśli o równości w miejscu pracy? Zobaczcie czwarty odcinek cyklu #rozmowaopracy i wsłuchajcie się w głos pokolenia przyszłości.

Zostań opiekunem Gapcia! 🐶

Aplikuj

W ramach kampanii RocketJobs.pl zapytaliśmy przedstawicieli pokolenia Z o to, co sądzą o równości w pracy. Czy miejsca zatrudnienia są bezpieczne dla pracowników?

Nie jesteśmy jeszcze na etapie gdzie byłabym w stanie powiedzieć, że moi znajomi czują się bezpiecznie. W każdym zawodzie więc raczej muszą wybierać instytucje bądź miejsca pracy, które gdzieś tam są im bardziej przyjazne – mówi jedna z bohaterek materiału.

Zobaczcie także: Mentor czy przyjaciel – jak zarządzać pracownikiem z pokolenia Z?

Inny bohater dopowiada, że temat równości w pracy powinien być poruszany już na etapie rozmowy kwalifikacyjnej, aby kandydat wiedział, że w tej firmie wszyscy są szanowani i traktowani na równi. Wtedy osoba aplikująca na dane stanowisko od razu wie, czy jej to będzie odpowiadało.

Przedstawiciele pokolenia Z podkreślają też, że jeśli zauważyliby, że w ich obecności ktoś jest gorzej traktowany, to na pewno by zareagowali.

Zobaczcie, co jeszcze pokolenie Z powiedziało nam o równości w pracy.

________________________________________________________________________________________________

Źródło zdjęć: mat. własne

 

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze