Czy czerwiec to miesiąc egzaminów wyłącznie dla maturzystów? Hello News 9.06.2020 r.

Czy czerwiec to miesiąc egzaminów wyłącznie dla maturzystów? Hello News 9.06.2020 r.

Początek czerwca to nie tylko okres egzaminów maturalny, ale także czas powolnych podsumowań, a nawet “sprawdzenia” testu, któremu w ostatnim czasie zostali poddani pracodawcy oraz pracownicy. Odmrożenie gospodarki i powolny powrót do biurowej rzeczywistości sprzyja ocenie działań podjętych w czasie pandemii, jednak czy był to zdany sprawdzian dla wszystkich organizacji? Na całe szczęście ten czas sprzyja m.in. odmrażaniu procesów rekrutacyjnych. Dodatkowo w dzisiejszym wydaniu Hello Newsa znajdziecie czasoumilacze na zbliżający się długi weekend. 

Miłej lektury!

 

1. Postpandemiczna rzeczywistość, czyli o dobrych praktykach zdalnej rekrutacji

Kilka ostatnich tygodni mocno zmieniło sytuację na rynku pracy, a także podejście wielu pracodawców, m.in. do pracy z domu czy do rekrutacji nowych pracowników. Razem z odmrożeniem gospodarki wielu rekruterów wróciło także do procesów rekrutacyjnych, jednak już w formie zdalnej. Zdaniem HR stand, aby nowa forma zatrudniania była przyjazna dla kandydatów i efektywna dla organizacji, pracodawcy powinni wykorzystywać odpowiednie narzędzia wspomagające oraz stosować strategicznie podejście.  

Więcej na ten temat tutaj

2. Rekrutacja talentów z generacji Z – czego potrzebują i co je przyciąga?

Wraz z nadejściem lata część firm rusza z procesami rekrutacyjnymi na staże i programy praktyk letnich. Większość aplikujących na te stanowiska osób to studenci – przedstawiciele pokolenia Z. Jak wynika z badań, pokolenie, które nigdy nie było offline, ma zupełnie inne postrzeganie świata, system wartości oraz oczekiwania w stosunku do nowego pracodawcy niż pokolenia X czy Y (o tym również w jednym z naszych poprzednich Hello Newsów). Co więc jest ważne dla “zetek”? 

Więcej na ten temat tutaj

3. Niestandardowe działania reklamowe to dziś… standard. Czy można wykorzystać je również w rekrutacji i EB? 

Z pewnością zgodzicie się ze stwierdzeniem Mai Gojtowskiej, że niestandardowe działania reklamowe to dziś standard. Jako konsumenci przyzwyczailiśmy się do ciekawych kreacji i nieoczywistych koncepcji. Dobrze przygotowane reklamy zostają z nami na dłużej, budząc pozytywne emocji. Czy nieoczywiste kreacje mogą sprawić, że marka pracodawcy również zyska w oczach przyszłych i obecnych pracowników? Jeśli chcecie dowiedzieć się, czym jest ambient, dlaczego warto w niego pójść, a także poznać firmy, które swoimi ambientowymi działaniami skutecznie przyciągają nowych pracowników, to koniecznie przeczytajcie polecany przez nas wpis.

Więcej na ten temat tutaj

4. Polskie książki o HR i e-learningu – inspiracje dla głodnych wiedzy

Jeżeli w czasie #zostańwdomu zdążyliście przeczytać wszystkie stojące na półce lektury, szukacie prezentu dla kolegi czy koleżanki HR-owca lub rozglądacie się za formą samorozwoju w wersji offline na długi weekend, to mamy dla Was listę 20 książek polskich autorów. Czy znacie takie pozycje, jak “Lepszy pracodawca” Zyty Machnickiej czy “Siła różnic w zespole” Anny Sarnackiej-Smith? Jesteśmy pewni, że w tym zestawieniu każdy znajdzie coś dla siebie.

Więcej na ten temat tutaj.

5. Korona test dla pracodawców. Czy oficjalna komunikacja sprawdziła się w sytuacjach kryzysowych? 

Temat pandemii koronawirusa – a co za tym idzie, zmian i wyzwań, jakie czyhały na pracodawców w czasie ostatnich trzech miesięcy – będzie z nami z pewnością jeszcze przez pewien okres. Według Uli Zając-Pałdyny, ostatnie miesiące to także pewnego rodzaju sprawdzian dla pracowników, którzy musieli zmierzyć się z nową rzeczywistością pracy w domu czy obniżką pensji. Jako że trwa okres maturalny, to czy również  nadejdzie w końcu czas na ocenę podjętych ostatnio działań i kroków?

Więcej na ten temat tutaj


Zestawienie przygotowała Paulina Płoska. Zdjęcie główne artykułu pochodzi z unsplash.com

 

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Reklama Women in Tech

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze