Dobre wieści: rynek pracy staje na nogi. Hello News 14.07.2020 r.

Dobre wieści: rynek pracy staje na nogi. Hello News 14.07.2020 r.

Choć wydawać by się mogło, że okres letni to czas zwolnienia i odpoczynku, to wbrew temu przeświadczeniu, rynek pracy mocno staje na nogi, a wręcz goni do stanu sprzed załamania gospodarczego. Nie zmienia się jednak popularność tematu pracy zdalnej. Co więcej, o home office mówi się również coraz więcej w kontekście staży. W naszym zestawieniu polecamy również artykuły na temat przygotowania do sourcingu, a także tekst motywujący do “letnich porządków” w tematach RODO.  

Słonecznej lektury! 

1. Przygotowanie do sourcowania, czyli trzy rzeczy, które musisz wiedzieć zanim zaczniesz poszukiwania idealnych kandydatów

Jak mówią, odpowiednie przygotowanie jest kluczem do sukcesu. Zasada ta świetnie sprawdza się także w pracy sourcera, gdzie często kluczem do znalezienia właściwych kandydatów może okazać się postawienie właściwych pytań. Jak wskazuje Kasia Tang, poza zbudowaniem profilu kandydata, warto zwrócić uwagę również na to, kto będzie osobą decyzyjną w kwestii zatrudnienia, jak zweryfikowane będą umiejętności kandydata, a także kto będzie uczestniczył w procesie rekrutacyjnym. 

Więcej na ten temat tutaj.

2. RODO wciąż wyzwaniem dla rekruterów

Choć od wprowadzenia przepisów związanych z ochroną danych osobowych minęło już sporo czasu, temat ten w dalszym ciągu jest pewnego rodzaju wyzwaniem. Mnogość zapisów, a także różne ich interpretacje, w dalszym ciągu rodzą problemy. Związku z tym UODO przygotowało zestawienie porządkujące najważniejsze informacje, m.in. na jakie dane uważać, czy co zrobić z danymi kandydatów po zakończonej rekrutacji.

Więcej na ten temat tutaj.

3. Pięć poziomów dojrzałości pracy zdalnej. Na którym z nich jest Twoja organizacja? 

Home office to temat niezwykle popularny w ostatnim czasie. Choć można mieć poczucie, że o pracy z domu powiedziano już niemal wszystko, to czy wprowadzenie przymusowej pracy zdalnej w tak krótkim czasie można nazywać sukcesem? W artykule przeczytacie między innymi o tym, czy w pełni doceniamy i wykorzystujemy potencjał home office, o poziomach dojrzałości tej formy według Matta Mullenwega oraz o efekcie Dunninga-Krugera.

Więcej na ten temat tutaj.

4. Praca zdalna również dla stażystów? 

Pozostają w temacie pracy zdalnej, należy zadać sobie również pytanie, czy home office jest dla wszystkich? Choć to niezwykle dogodne rozwiązanie, które w wielu organizacjach staje się standardem pracy, to czy również w przypadku osób stawiających swoje pierwsze kroki zawodowe jest to dobre rozwiązanie? Choć badania pokazują, że dla młodszego pokolenia praca zdalna jest pozytywnym doświadczeniem, to z tekstu dowiecie się, czy w praktyce jest to najlepsze rozwiązanie.

Więcej na ten temat tutaj.

5. Kiedy wrócimy do stanu sprzed pandemii? 

Dobre wieści są takie, że pomimo okresu wakacyjnego, rynek pracy wciąż odrabia straty po pandemicznej rzeczywistości. Dane z raportu przygotowanego przez Element oraz Grant Thornton Poland są napawające optymizmem. W porównaniu z majem, w czerwcu na polskich portalach rekrutacyjnych opublikowano aż o 25% więcej ofert pracy. Jest to zaledwie 16% mniej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku. Można więc śmiało powiedzieć, że rynek pracy staje na nogi. 

Więcej na ten temat tutaj.


Zestawienie przygotowała Paulina Płoska.

Zdjęcie główne artykułu pochodzi z unsplash.com

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze