Facebook zmieni nazwę? Zuckerberg będzie rozwijał „nowy internet”

Facebook zmieni nazwę? Zuckerberg będzie rozwijał

Według informacji podanych przez amerykański serwis technologiczny „The Verge”, Facebook zmieni nazwę i to być może już w przyszłym tygodniu. Przypuszczenia co do tego są wywołane przez nowy projekt Zuckerberga, jakim jest „metaverse”. Oznacza to, że firma już nie skupia się wyłącznie na mediach społecznościowych. 

Metaverse oznacza wirtualne światy, w których osoby mogą wchodzić w interakcje w trójwymiarowej rzeczywistości. Dzieje się to przez okulary VR. Takie działanie może zatrzeć granice pomiędzy rzeczywistością, a światem wirtualnym.

Pstryknięciem palców włączysz swoje miejsce pracy, gdziekolwiek jesteś. Możesz wejść do kawiarni, pić kawę i mieć przed sobą tyle monitorów, ile potrzebujesz, rozmieszczonych tak jak w domu czy biurze. Jeśli chcesz z kimś porozmawiać, żeby coś komuś wyjaśnić, zamiast dzwonić, po prostu się do niego teleportujesz, żeby mógł zobaczyć twój projekt, kod programu czy model 3D, nad którym pracujesz. Stojąc obok siebie, będziecie mogli wchodzić w interakcje, a potem w mgnieniu oka teleportować się do miejsca, w którym byliście wcześniej. Nazywamy to nieskończonym biurem – tak Zuckerberg mówił o swoim projekcie “metaverse” w wywiadzie dla „The Verge”.

Kiedy Facebook zmieni nazwę?

Zmiana nazwy Facebooka ma nastąpić w przyszłym tygodniu na dorocznej konferencji firmy „The Connect”. Ma ona dotyczyć całego przedsiębiorstwa, a nie serwisu społecznościowego. Zuckerberg chce tym wskazać, że Facebook to już nie tylko portal społecznościowy, a gigant, który odpowiada też za inne usługi, aplikacje, a nawet sprzęty.

Rebranding Facebooka

Rebranding Facebooka to dość spore zaskoczenie, ale giganci, którzy się na to decydują, tym ruchem zawsze wzbudzają silne emocje. W 2015 roku głośno się mówiło o tym, że Google trafił do nowo założonej firmy o nazwie Alphabet. Chciano w ten sposób pokazać, że Google to nie tylko wyszukiwarka, a marka zajmująca się też innymi projektami.
Tak samo sytuacja ma się właśnie z Facebookiem, który pracuje nad nowymi rozwiązaniami.
Niedawno także właściciele Snapchata, po rozszerzeniu oferty zdecydowali się na zmianę nazwy firmy na „Snap Inc”.


Źródło zdjęcia głównego: Unsplash@Souvik Banerjee

Starszy redaktor projektów specjalnych w Burda Media Polska

Redaktor naczelna RocketSpace.pl w latach 2021-2022.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze