Jak przykuć uwagę rekrutera? Wykształceniem! Hello News 29.10.2019 r.

Jak przykuć uwagę rekrutera? Wykształceniem! Hello News 29.10.2019 r.

Każdego roku rośnie liczba absolwentów szkół wyższych. Otwiera się coraz więcej uczelni i kierunków studiów. Co w takim razie zrobić, aby przykuć uwagę rekrutera, kiedy wykształcenie i tytuł magistra powoli tracą znaczenie? Jak humaniści mogą podwyższyć swoje kwalifikacje i co zrobić żeby nasze CV było zauważone? A co może zrobić zespół HR, aby przyciągnąć odpowiednich kandydatów i zdobyć ich zaufanie? Odpowiedź na te i inne pytania m.in w dzisiejszym Hello News!

1. Czego brakuje w Twojej ofercie pracy? Ogłoszenie to najczęściej pierwszy kontakt potencjalnego kandydata z pracodawcą. Pierwszy raz, kiedy masz okazję zwrócić uwagę i przyciągnąć pożądane osoby. Atrakcyjność oferty pracy to wciąż kluczowy element, który decyduje o próbie aplikacji na dane stanowisko. Maja Gojtowska opisuje aż 4 elementy, których najprawdopodobniej zabrakło w twojej ofercie pracy. Jakich informacji najczęściej brakuje? Co zrobić, aby przyciągać swoim ogłoszeniem?

Więcej na ten temat tutaj.

2. Tytuł magistra ma znaczenie? Absolwentów szkół wyższych jest znacznie więcej niż jeszcze dekadę temu. Aktualnie znaczenie ma nie tylko sam fakt uzyskania dyplomu ukończenia uczelni, ale również wybrany kierunek. Ostatnio kluczem do sukcesu okazują się kursy i szkolenia – są dowodem na rozwijanie się w danej dziedzinie i pozyskiwaniu nowych umiejętności. Warto pamiętać, żeby wybierać kursy nie tylko o dobrze brzmiącym tytule, ale takie, które będą przemyślane i pokierują naszą ścieżkę zawodową na odpowiedni tor.

Więcej na ten temat tutaj.

3. Jak powinno wyglądać idealne CV? Jest wiele sposobów na wykreowanie CV, które będzie zauważone przez rekrutera – można skorzystać z szablonu lub pokusić się o samodzielne stworzenie aplikacji. Warto jednak pamiętać, żeby dostosować swoje CV do konkretnej oferty pracy i pomijać fakty zbieżne z danym stanowiskiem. Na jakie sekcje zwrócić uwagę i jak skomponować CV, które będzie przejrzyste i ustrzec się popularnych błędów?

Więcej na ten temat tutaj.

4. Dlaczego Twoi pracownicy są zestresowani? Stres wpływa nie tylko na atmosferę w pracy, ale zwiększa ryzyko wypadków. Pozytywny nastrój powoduje lepszą efektywność wykonywanych zadań i satysfakcję pracowników. Coraz więcej osób mocniej zwraca uwagę na czynniki psychospołeczne w miejscu pracy niż na zarobki. Jak pracodawca może radzić sobie z nadmiernym stresem u swoich pracowników? Jakie czynniki w miejscu pracy mają znaczenie?

Więcej na ten temat tutaj.

5. Rynek pracownika? Nie dla stanowisk menedżerskich. Obecnie znalezienie pracy na wyższym stanowisku zajmuje więcej niż rok czasu. Szczególnie trudno jest pracownikom po 35. roku życia – rekruterzy są bardziej przychylni młodszym kandydatom. Warto pamiętać o pielęgnowaniu kontaktów, nie tylko firmowych, ale również tych bardziej osobistych. Warto zapomnieć o “rynku pracownika” i szukać godnego zaufania, wartościowego zatrudnienia. Jakie strategie objąć przy poszukiwaniu nowej pracy? 

Więcej na ten temat tutaj.

6. Jak wykorzystać marketing w procesie rekrutacji? Rekruterzy muszą stosować wszelkie kanały i metody, aby skutecznie dotrzeć do swojej grupy docelowej i znaleźć odpowiedniego kandydata. Marketing internetowy powinien być wykorzystany w różnorodny sposób, aby uzyskać możliwie największą bazę informacji na temat osób szukających pracy. Które metody sprawdzą się najlepiej?

Więcej na ten temat tutaj.

7. Jak wynająć pracownika? Leasing pracowniczy to świetne rozwiązanie w wielu sytuacjach. Przede wszystkim podczas chwilowych problemów w firmie, leasing daje nam możliwość zatrzymania pracownika bez potrzeby zwolnienia. Co więcej, metoda ta dobrze sprawdzi się przy konieczności wykonania unikalnego zlecenia. Trzeba spełnić kilka warunków, by taki proces zaistniał. Jakie są wymagania by wypożyczenie pracownika przebiegło prawidłowo i zgodnie z zasadami prawa?

Więcej na ten temat tutaj

8. Urlop ojcowski coraz bardziej popularny! Z roku na rok więcej mężczyzn decyduje się na wykorzystanie urlopu ojcowskiego. Od 2016 roku obowiązują dwa urlopy związane z narodzinami dziecka – macierzyński i rodzicielski, co razem daje 52 tygodnie. Tylko pierwsze 14 tygodni jest przeznaczone wyłącznie dla matki, resztą urlopy rodzice mogą dzielić się między sobą. Urlop ojcowski można podzielić na dwie części i wykorzystać go według uznania, w dowolnym momencie. 

Więcej na ten temat tutaj.

9. Jakie trendy w innych branżach wpływają na świat HR? Firmy coraz częściej zdają sobie sprawę jak ważne jest podejście holistyczne w kwestii dobrego samopoczucia przeciążonych pracowników. Sztuczna inteligencja będzie pomagać niektórym sektorom gospodarki, bardziej niż innym. Organizacje będą chciały zdefiniować pracę jako bardziej elastyczną, co pozwoli sprostać wymaganiom większej ilość osób. Co przyniesie nadchodzący rok dla ludzi i organizacji na świecie?

Więcej na ten temat tutaj.

10. Grywalizacja w procesach rekrutacji. Początkowo wykorzystywano tę metodę do zwiększenia zaangażowania pracowników w działania rozwojowe i poprawę procesu uczenia się. W ostatnim czasie większe zainteresowanie budzi możliwość przełożenia grywalizacji na procesy i narzędzia rekrutacji. Rekruterzy głównie skupiają się na wykorzystaniu jej w preselekcji kandydatów. Jakie korzyści płyną z wykorzystania tej metody? Jak dobrze wykorzystać grywalizację?

Więcej na ten temat tutaj. 


Zdjęcie główne artykułu pochodzi z unsplash.com.

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze