Jak zwiększyć akceptację użytkowników? Hello News 22.07.2019 r.

Jak zwiększyć akceptację użytkowników? Hello News 22.07.2019 r.

W szybko rozwijającym się świecie pracy, pojawiające się technologie wydają się być błogosławieństwem i przekleństwem. Błogosławieństwem, bo usprawniają procesy. Przekleństwem, ponieważ często wymagają przyjęcia w całej firmie. Pozyskanie wsparcia ze strony pracowników może być wyzwaniem samym w sobie. Co liderzy powinni rozważyć przed wdrożeniem nowego systemu zarządzania talentami? Co mogą zrobić zespoły HR, aby wdrożenie zakończyło się sukcesem? 
1. Jaka jest Twoja tajna broń do pozyskiwania talentów dla organizacji? Spadek stopy bezrobocia spowodował, że rynek pracy przesunął się na korzyść osób kandydujących. Teraz specjaliści oraz liderzy działu HR muszą wykazywać się dużą kreatywnością w metodach pozyskiwania pracowników. Wykorzystywane są przeróżne sztuczki z wyszukiwarkami. Czym jest sourcing w Reddit? Jak wykorzystywać taki rodzaj serwisów społecznościowych? Na te oraz inne pytania odpowiada Erin Mathew, specjalistka ds. pozyskiwania talentów, blogerka i specjalistka ds. rekrutacji.
Więcej na ten temat tutaj.
2. Inteligentna automatyzacja – jak możesz zwiększyć efektywność działań działu HR? HR wolniej przyjmuje podejście oparte na danych niż inne części biznesu, częściowo dlatego, że tradycyjnie jest to dyscyplina dotycząca empatii, a nie faktów. Jednakże, gdy strategiczne decyzje dotyczące pracowników kierowane są raczej serią dyskusji niż jakąkolwiek formą danych, mogą mieć wpływ na nasze naturalne uprzedzenia i heurystykę. Robotyka i inteligentna automatyka należą do największych motorów nowej przyszłości pracy. Dowiedz się jak wykorzystać je w szeroko pojętej dziedzinie HR.
Więcej na ten temat tutaj.
3. Jak powinieneś przechowywać dane osobowe? Działy HR są wypełnione przeróżnymi danymi – pracowników, kandydatów, sprzedawców obecnych, dawnych lub przyszłych. Dlatego powinny posiadać swoją własną politykę w tym zakresie oraz opracować odpowiednie podejście marketingowe. O czym należy pamiętać, na co zwrócić szczególną uwagę oraz jakich zasad przestrzegać? Poznaj kilka prostych reguł, dzięki którym unikniesz niepotrzebnego ryzyka.
Więcej na ten temat tutaj.
4. Learning Management System – jak zwiększyć akceptację użytkowników przed, w trakcie i po wdrożeniu? W szybko rozwijającym się świecie pracy, pojawiające się technologie wydają się być błogosławieństwem i przekleństwem. Błogosławieństwem, bo usprawniają procesy. Przekleństwem, ponieważ często wymagają one przyjęcia w całej firmie. Co liderzy HR powinni rozważyć przed wdrożeniem nowego systemu zarządzania talentami? 
Więcej na ten temat tutaj.
5. Kim będzie pracownik przyszłości? Dynamicznie rozwijająca się technologia zwiastuje czwartą rewolucję przemysłową. Z tego powodu niewątpliwie zmieni się miejsce, forma oraz charakter pracy, pracowników, a tym samym zmienią się oczekiwania dotyczące cech oraz kompetencji w zawodach przyszłości. Ile obecnie wykonywanych zawodów zniknie do 2030 roku? Co się kryje za kompetencjami przyszłości? Jak zmieni się rynek oraz definicja pracy? 
Więcej na ten temat tutaj.
6. Spadek zasobów siły roboczej – co oznacza dla polskiej gospodarki? Z powodu spadku siły roboczej na przestrzeni ostatnich lat twierdziło się, że niemożliwe jest utrzymanie potencjału rozwojowego gospodarki w Polsce. Jednak według NBP, mimo problemów na rynku pracy,  rośnie efektywność firm. Jakie są dalsze prognozy?
Więcej na ten temat tutaj.
7. Multitasking – wróg czy przyjaciel efektywności? Na przestrzeni lat wielozadaniowość zdobyła wielu sympatyków oraz nadal cieszy się dużą popularnością. Jednak czy podnosi produktywność naszych działań? Okazuje się, iż multitasking jest nie tylko czasochłonny, ale i niekorzystnie wpływa na pracę umysłu. Według badań, wielozadaniowość pochłania nawet 40% więcej czasu niż skupiona praca nad tylko jedną rzeczą. Chcesz zwiększyć efektywność swojej pracy? Poznaj 6 eksperckich rad według Matthew Jenkina.
Więcej na ten temat tutaj.
8. “Fun at work” – podnosi jakość pracy? Raport „Międzynarodowy krajobraz radości w pracy 2019” dowodzi, że radość w pracy ma znaczenie. Badanie zostało przeprowadzone w 12 krajach Europy i Chinach. Atrakcyjne zarobki są wymieniane dopiero jako czwarta pozycja. Co tak naprawdę motywuje i zwiększa efektywność pracy?
Więcej na ten temat tutaj.
9. Work-life balance – jakie ma znaczenie wśród współczesnych organizacji? Wielu pracowników zadaje sobie pytanie jak pogodzić bycie rodzicem z karierą zawodową. Okazuje się, że obecnie kluczowym czynnikiem przy wyborze nowej pracy jest jej elastyczność. Kryterium też jest nawet ważniejsze niż wysokość wynagrodzenia. Work-life balance jest już ważnym aspektem nie tylko dla matek, ale także dla ojców. Firmy, które postawią na politykę prorodzinną, mogą wygrać walkę o niejeden talent. Dowiedz się jakie benefity oferują przedsiębiorstwa, aby pozyskać cennych pracowników.
Więcej na ten temat tutaj.
10. Dlaczego kandydaci nie przychodzą na spotkania rekrutacyjne? Często spotyka się sytuacje, w których potencjalni pracownicy nie przychodzą nawet na pierwszy etap rekrutacji. Według badań, prawie połowa kandydatów nie uprzedza o swojej rezygnacji. Dlaczego pojawia się ten problem? Jak temu zaradzić? Poznaj przyczyny i zastosuj kilka cennych porad, które usprawnią cały proces komunikacji między stronami.
Więcej na ten temat tutaj.


Zdjęcie główne artykułu pochodzi z unsplash.com.

RocketSpace.pl

RocketSpace.pl to magazyn portalu pracy przyszłości – RocketJobs.pl. Misją RocketSpace.pl jest zwiększanie świadomości społecznej w kwestiach związanych z rynkiem pracy. Jesteśmy tam, gdzie każdy pracownik white collar. Śledzimy na bieżąco najnowsze trendy na rynku pracy.

Banner zachęcający do adopcji psów ze Schroniska

Czytaj także

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w tekście
Zobacz wszystkie komentarze